Niemal codziennie policjanci przemyskiej drogówki kontrolują autokary wyjeżdżające z uczniami na wycieczki.
– Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas wzmożonych wyjazdów organizowanych przez placówki oświatowe – mówi sierżant sztabowy Marta Fac z przemyskiej policji. –Dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także rodzice praktycznie codziennie zgłaszają kolejne autokary do kontroli drogowej. Podczas takiej kontroli sprawdzany jest nie tylko stan techniczny pojazdu, czy też wymagane dokumenty i uprawnienia, a również stan trzeźwości kierującego. W maju bieżącego roku policjanci skontrolowali 33 autokary – dodaje.
Na terenie podległym KMP Przemyśl nie ma wyznaczonych stałych miejsc, w których dokonywane są kontrole autokarów. Kontrola przeprowadzana jest więc w miejscu wskazanym przez organizatora. Tego typu działania realizowane są w miarę posiadanych sił i środków.
– W celu sprawnego przeprowadzenia kontroli informujemy, że osoby zainteresowane przeprowadzeniem kontroli autokarów wyjeżdżających na kolonie mogą je zgłaszać pod numer telefonu 16 677 33 52 – informuje M. Fac. – Telefoniczne zgłaszanie kontroli powinno się odbywać z przynajmniej 2 – 3-dniowym wyprzedzeniem. W trakcie zgłoszenia należy podać: datę i godzinę wyjazdu, miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru, liczbę autokarów. Aby nie dublować zgłoszeń o potrzebie przeprowadzenia kontroli, prosimy zgłaszających do wydelegowania jednej osoby odpowiedzialnej za poinformowanie policji o takiej konieczności – radzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Interesuje mnie, jako policjanta Ruchu Drogowego, czy policjant kontrolujący autobus nie mający prawa jazdy kat. D, może skontrolować luzy układu kierowniczego, co jest możliwe, wówczas, gdy usiądzie za kierownicą autobusu przy uruchomionym silniku. Ja posiadam wszystkie kategorie prawa jazdy i tego sprawdzenia dokonać mogę. Policjantowi nie mającemu odpowiednich uprawnień po postu nie wolno usiąść za kierownicę autobusu!!!
trzepać dziadtransy na nacinanych oponach
Interesuje mnie, jako policjanta Ruchu Drogowego, czy policjant kontrolujący autobus nie mający prawa jazdy kat. D, może skontrolować luzy układu kierowniczego, co jest możliwe, wówczas, gdy usiądzie za kierownicą autobusu przy uruchomionym silniku. Ja posiadam wszystkie kategorie prawa jazdy i tego sprawdzenia dokonać mogę. Policjantowi nie mającemu odpowiednich uprawnień po postu nie wolno usiąść za kierownicę autobusu!!!
trzepać dziadtransy na nacinanych oponach