Od Morza po Tatry, od Karpacza po Suwałki, od Szczecina po Przemyśl. Rowerem przez Polskę podróżują uczestnicy cyklu 16 rajdów organizowanych na terenie całego kraju, po 1 w każdym województwie. Wydarzenie, adresowane do miłośników sportowo-rekreacyjnej jazdy, lada chwila zawita na Podkarpacie. Uczestnicy 8. edycji Grand Prix Amatorów na Szosie już 10 czerwca wyruszą z Dybawki k. Przemyśla. Również tam przewidziana jest meta.
Stamtąd kolumna rowerzystów pojedzie malowniczym szlakiem w głąb Pogórza Przemyskiego, mijając m.in. Huwniki, Arłamów, Wojtkową, Kuźminę czy nadleśnictwo Bircza, i pokonując łącznie pętlę liczącą 108 km.
Organizatorzy rajdów pod hasłem „Rowerem przez Polskę” uprzedzają, że ze względu na przebieg i profil trasy będzie to jeden z najbardziej wymagających etapów tegorocznej edycji imprezy. Dlatego dla nieco mniej wprawionych amatorów dwóch kółek przygotowano wersję „mini”, a więc trasę liczącą 72 km.
Na uczestników każdego etapu, którzy szczęśliwie dotrą do mety, czekają wyróżnienia i upominki (nie tylko dla najszybszych, ale też dla pań, zapaleńców i frajdowców rekreacyjnych). Grand Prix Amatorów na Szosie trwa od kwietnia br. i potrwa do września br. Niezmordowani mogą startować w dowolnej liczbie rajdów organizowanych w całej Polsce.
Harmonogram rajdów, zapisy i więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.rajdydlafrajdy.pl i na portalu społecznościowym Facebook facebook.com/rajdydlafrajdy
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze