Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w czwartek (10 grudnia) pięcioro obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się wyłudzonymi wizami. W rzeczywistości chcieli oni wyjechać do Włoch.
W Krościenku zatrzymano dwa busy, jednym z nich podróżował 30-letni Ukrainiec. Mężczyzna posłużył się podrobionym zaproszeniem do współpracy, aby otrzymać wizę zezwalającą mu na wjazd do Polski. Zaproszenie miało go upoważniać do prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej z gospodarstwem rolnym na terenie woj. mazowieckiego. 30-latek przyznała się, że nikt nie wystawił mu takiego dokumentu, tylko go podrobił, aby móc przedostać się na teren UE, ponieważ planował pracować jako kierowca, wożąc obywateli Ukrainy do Włoch.
W drugim busie zatrzymanym w Krościenku znajdowały się dwie kobiety. Jedna z nich miała wizę pracowniczą, druga zaś umożliwiającą jej prowadzenie działalności gospodarczej. 46-latka i 48-latka przyznały, że planowały wyjechać do Włoch.
Funkcjonariusze SG w Sanoku zatrzymali 48-letnią Ukrainkę. Z dokumentów, które posiadała wynikało, że ma pracować jako sprzątaczka w firmie w Wieliczce. W trakcie kontroli przyznała, że jej także wiza była potrzebna, by dostać się na teren Włoch.
Tego samego dnia funkcjonariusze placówki w Huwnikach zatrzymali 23-letnią obywatelkę Ukrainy, która rzekomo miałaby pracować w Wólce Kosowskiej. W rzeczywistości chciała również wyjechać do Włoch.
Wizy zatrzymanych cudzoziemców zostały unieważnione. Muszą oni wrócić do swojego kraju. Jednocześnie otrzymali zakaz wjazdu do Polski przez najbliższe pół roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale dojebali Ukraińcom strasznie ! aż mi ich "szkoda i żal" - i taka kara i tylko na pół roku ! Polak na Ukrainie za takie przestępstwo zgnił by w więzieniu i rodzina by go nigdy nie odnalazła tak jak innych Polaków.
Ale dojebali Ukraińcom strasznie ! aż mi ich "szkoda i żal" - i taka kara i tylko na pół roku ! Polak na Ukrainie za takie przestępstwo zgnił by w więzieniu i rodzina by go nigdy nie odnalazła tak jak innych Polaków.