Przed Sądem Rejonowym w Przemyślu zapadł wyrok przeciwko dwudziestu oskarżonym o zakłócanie procesji w czerwcu 2016 r.
Chodzi o wydarzenia, które rozegrały się w czerwcu 2016 r. na ul. Słowackiego, w czasie procesji grekokatolików na ukraiński cmentarz przy ul. Słowackiego.
Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zarzuciła zatrzymanym znieważanie[paywall] wulgarnymi słowami uczestników procesji z powodu ich ukraińskiej przynależności narodowej oraz stosowanie przemocy i uniemożliwienie przemarszu uczestników. Ponadto kilku z nich oskarżono także o uszkodzenie ciała i naruszenie nietykalności cielesnej dwóch uczestników procesji.
– W wyroku nakazowym sąd wymierzył oskarżonym kary od 4 do 10 miesięcy ograniczenia wolności – wobec części oskarżonych – polegającej na potrąceniu 20 procent wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, wobec pozostałych, na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym – informuje Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.
Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżonym i oskarżycielowi przysługuje sprzeciw.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O parę pseudokiboli mniej. Ludzie którzy dla sportu biją innych ludzi nie mają prawa chodzić po ulicach naszego miasta.
zjebie ty nie masz prawa sie wypowiadac a co dopiero chodzic po ulicach miasta takiegi cwela to bym w ciemnej piwnicy trzymal raz jesc dwa razy wpierdol dziennie
Smieszne i zaoczne wyroki.Brak wiarygodnych swiadkow.Swiadkowie nieobecni w tym miejcu i lub.w ogóle na tej HANIEBNEJ uroczystosci BANDEROWCOW , na ktorej sobie wreczali odznaczenia za zaslugi w mordowaniu POLSKIEJ LUDNOSCI.HANBA "POLSKIEGO" sądownictwa.CZESC I CHWALA BOHATEROM.CHWALA WIELKIEJ POLSCE
ifsugv chyba zabolało bo sam pewnie łysy jesteś a w łbie pusto. Twój adres IP jest widoczny także i ciebie nie byłoby problemu znaleźć jeżeli faktycznie trzymasz ludzi w piwnicy. Jesteś potajemnym fanem Fritz?
Po pierwsze tej procesji w takiej postaci nie powinnno wogóle być. Nie mam nic przeciwko grekokatolikom. ale duża część z nich wykorzystuje każdą okazję żeby demonstrować banderowskie przekonania a z takimi niech wypierdalają do moskwy albo za ural. Kabany jebane
A młodzi chłopcy , patrioci z domu jeszcze mają za to przejebane. To jest chore
Wstyd-a co z PANEM widocznym na zdjęciach i filmach krzyczącego Polska zginąć MUSI??
Czas najwyższy zacząć karac za wazyliniarstwo.
Forumowicza: "darino" to chyba cieszy...http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,164515494,164515494,poklosie_bandyckiego_napadu_.html
raczej to władza i sąd i prokurator winni są a nie bohaterski naród polski co nie dopuszcza krzywienia banderyzmu w Rzeczypospolitej.
Moim zdaniem jest pilna potrzeba bojkotu na podkarpaciu firmy Piotruś Pan Sp. z o.o, i sieci jej sklepów spożywczych, jak i bojkotu Konsula Honorowego Ukrainy który jest właścicielem tego przedsiębiorstwa ,któremu IPN w Rzeszowie zarzuca ze był TW SB o pseudonimie " Szary"Wiadomo wszystkim ze ryba psuje się od głowy a pseudo procesje Ukraińców w Przemyślu maja swoje drugie dno. Cała organizacja różnych kontrowersyjnych manifestacji czy procesji Ukraińców jest jedna wielka prowokacją wymierzona w patriotów Polaków. Zgromadzenia takie potrzebują organizacji jak i finansowania po to żeby mogła się odbywać cyklicznie. Tutaj proponuje czytelnikom włączyć wyobraźnię co należałoby zrobić aby ograniczyć finansowanie takich "wydarzeń kulturalnych".
HAŃBA!!!!!!!
O parę pseudokiboli mniej. Ludzie którzy dla sportu biją innych ludzi nie mają prawa chodzić po ulicach naszego miasta.
zjebie ty nie masz prawa sie wypowiadac a co dopiero chodzic po ulicach miasta takiegi cwela to bym w ciemnej piwnicy trzymal raz jesc dwa razy wpierdol dziennie