Najlepszym uczniom z terenu gminy Tryńcza wójt Ryszard Jędruch wręczył stypendia naukowe, które mają być mobilizacją do dalszego intensywnego zdobywania wiedzy.
Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej. Wójt Ryszard Jędruch wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Koniecznym oraz przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Teofilem Jakubcem podsumowali pracę uczniów z terenu gminny i tym najbardziej pracowitym, którzy mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w nauce, wręczyli stypendia. Łącznie wyróżniono 99 uczniów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną. W szkołach podstawowych stypendia otrzymało 53 uczniów, a w gimnazjach 46. W czasie uroczystości przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Teofil Jakubiec podkreślił znaczenie świata wartości w życiu młodych ludzi, powołując się na autorytety św. Jana Pawła II i św. Tomasza z Akwinu, dla których właśnie nauka i dążenie do bycia lepszym stały się celem życia. Goście obejrzeli też krótki program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów szkoły w Gniewczynie.
fot.UG Tryńcza
Wójt gminy Ryszard Jędruch pogratulował dobrych wyników w nauce wszystkim stypendystom oraz wyraził nadzieję, że na koniec roku wyróżnionych będzie jeszcze więcej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze