Dzięki m.in. przeznaczeniu ponad 2,5 mln zł z budżetu miasta i rządowej dotacji remont 660-metrowego odcinka ulicy Wysockiego w Przemyślu będzie możliwy. Nawet mimo wygórowanych cen potencjalnych wykonawców.
25 czerwca br. w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu doszło do otwarcia ofert na „Rozbudowę drogi powiatowej – ulicy Wysockiego z odwodnieniem, oświetleniem oraz przebudową i zabezpieczeniem pozostałej infrastruktury technicznej”. To drugi etap inwestycji, pierwszy został już prawie zakończony. Chodzi o odcinek liczący 660 m[paywall].
Kwota, jaką władze miasta zamierzają przeznaczyć na ten cel, to 1 mln 150 zł. Po otwarciu ofert okazało się, że chętne do realizacji są dwie firmy. Pierwsza to konsorcjum: PBI Infraskruktura S.A. z Kraśnika (jako lider) oraz PBI WMB sp. z o.o. z Sandomierza (jako partner), druga to spółka Strabag z Pruszkowa. Pierwsza zaproponowała, że 660-metrowy odcinek ulicy Wysockiego kompleksowo wyremontuje za kwotę 7 mln 772 tys. 909 zł, druga za 8 mln 568 tys. 815 zł. To o ponad 6,5 mln zł więcej, niż władze miasta miały zaplanowane... Wówczas rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk wyjaśnił, że kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców zdecydowanie przewyższają te zarezerwowane przez miasto, a projekt dotyczący planowanej modernizacji wspomnianego odcinka ulicy ma być przedmiotem obrad kolejnej sesji rady miejskiej.
I tak się stało. 4 lipca br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu, podczas której jednym z punktów była właśnie kwestia remontu ul. Wysockiego.
Jej rozbudowa, ze względu na niezbędne, bardzo wysokie koszty, rozłożona jest na trzy etapy. Pierwszy etap (odcinek od granic miasta do okolic siedziby przemyskiego oddziału Biura Urządzania Lasów) jest na ukończeniu. Na kontynuację, czyli wspomniany 660-metrowy odcinek, miasto otrzymało dotację w kwocie 2 mln 679 tys. 197 zł z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów. Radni zdecydowali, by przeznaczyć z tegorocznego miejskiego budżetu dodatkową kwotę 2 mln 679 tys. 199 zł, która zostanie wykorzystana w 2018 i 2019 roku na wspomnianą inwestycję. Dzięki temu będzie można ogłosić kolejny przetarg bez obaw, że sumy zaoferowane przez ewentualnych wykonawców ponownie przestraszą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jestem Mieszkanką tej ulicy od 14 lat ! Proszę Państwa jestem naprawdę ogromnie wdzięczna za tą inwestycję bałam się chodzić tą ulicą wcześniej ! Dzięki staraniom Rady Osiedla, jego Zarządu oraz zaangażowaniu Radnych Ryszarda Kuleja i Stanisława Surmy w końcu coś się zmieniło ! Dziękuję !
Czy naprawdę trudno jest zrozumieć krótki tekst uzasadnienia uchwały? Nie będzie kolejnego przetargu tylko zostanie rozstrzygnięty ten który w tej chwili trwa. W tym roku nie zostaną przeznaczone żadne dodatkowe pieniądze, bo kwota 2,679.197 to dotacja z programu rządowego. Poza środkami już zabezpieczonymi w tegorocznym budżecie miasta czyli 1,1 mln zł. pozostałe środki będą zabezpieczone w budżecie przyszłorocznym.
Oby tylko ktoś kompetentny na odbiorze pierwszego etapu zwrócił uwagę i wymagał poprawy schrzanionych elementów. Chodnik - sposób ułożenia, szczeliny miedzy kostkami, krawężniki i kostka z ubytkami. Koszmarnie to wygląda. Partaczom precz. A jeśli coś schrzanili za publiczne pieniążki to muszą naprawić za swoje.
Jestem Mieszkanką tej ulicy od 14 lat ! Proszę Państwa jestem naprawdę ogromnie wdzięczna za tą inwestycję bałam się chodzić tą ulicą wcześniej ! Dzięki staraniom Rady Osiedla, jego Zarządu oraz zaangażowaniu Radnych Ryszarda Kuleja i Stanisława Surmy w końcu coś się zmieniło ! Dziękuję !
Szok , cud i niedowierzanie .
Czy naprawdę trudno jest zrozumieć krótki tekst uzasadnienia uchwały? Nie będzie kolejnego przetargu tylko zostanie rozstrzygnięty ten który w tej chwili trwa. W tym roku nie zostaną przeznaczone żadne dodatkowe pieniądze, bo kwota 2,679.197 to dotacja z programu rządowego. Poza środkami już zabezpieczonymi w tegorocznym budżecie miasta czyli 1,1 mln zł. pozostałe środki będą zabezpieczone w budżecie przyszłorocznym.