W piątek, 4 grudnia na Zamku Kazimierzowskim otwarto wystawę grafiki.
Biorąc pod uwagę ilość prezentowanych prac i ich charakter, zamek jest chyba najlepszym miejscem na tę wystawę, nie tylko z racji powierzchni wystawienniczej, lecz również ze względu na klimatyczne wnętrza i teatralne tradycje. Wydział Scenografii (jedyny w kraju), który powstał[paywall] dwa lata temu, przygotowuje artystów do uprawiania szeroko rozumianej scenografii na potrzeby teatru, filmu, opery i pokrewnych sztuk widowiskowych. W skład wydziału wchodzą: Katedra Projektowania Scenografii Teatralnej i Operowej, Katedra Projektowania Scenografii Filmowej i Telewizyjnej, Pracownia Ogólnoplastyczna i Przedmioty Teoretyczne Wydziału Scenografii. Kurator wystawy, prof. Elżbieta Banecka, podczas otwarcia zaznaczyła, że autorami eksponowanych prac są profesorowie i studenci oraz wyjaśniła, jak wielką rolę na wszystkich kierunkach odgrywają pracownie rysunku i koloru oraz rysunku i malarstwa, w których studenci zdobywają podstawy plastyki niezbędne w tym zawodzie. Wystawa czynna jest do końca stycznia przyszłego roku, więc gorąco zachęcam do jej obejrzenia, bo warto zobaczyć projekty będące częścią teatralnej lub filmowej „kuchni” i porównać potem z gotowym dziełem. Takim przykładem mogą być projekty scenografii do nagrodzonego Oskarem filmu Ida autorstwa dra Marcela Sławińskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze