Ponad 100 specjalistów rożnych dziedzin wraz z przedstawicielami szerokiego spektrum jarosławskich środowisk dyskutowało w poniedziałek, 23 września, nad najważniejszymi problemami Jarosławia i sposobami ich rozwiązania na zorganizowanej po raz pierwszy przez burmistrza miasta Waldemara Palucha konferencji „Szczyt dla Jarosławia”.
Fakt, że wydarzenie zorganizowano w gustownych salach hotelu Coloseum, nie powinien nikogo zmylić, bo spotkanie ponad 100 polityków, samorządowców, dyrektorów instytucji publicznych, przedstawicieli służb, stowarzyszeń niezależnych ekspertów, które tam się odbyło miało charakter roboczy[paywall]. Wspomnianą grupę przedstawicieli wielu środowisk mających wpływ na rozwój Jarosławia podzielono na mniejsze według ich specjalizacji. W owych mniejszych grupach, „stolikach” odbyły się panele dyskusyjne, w których trakcie uczestnicy najpierw diagnozowali węzłowe zagadnienia dotyczące funkcjonowania miasta, a następnie szukali rozwiązań dostrzeżonych problemów. Dyskusja odbyła się w 5 blokach tematycznych: sprawy gospodarcze, bezpieczeństwo i organizacja ruchu, sprawy społeczne, kultura i turystyka oraz ochrona zabytków i środowiska, a uczestnicy każdego z tych paneli przedstawili po 5 kierunków, w których powinno rozwijać się miasto.– Najważniejsza jest tu chyba współpraca. Współpraca środowisk politycznych, współpraca wszystkich samorządów od najniższego do najwyższego szczebla, współpraca nas wszystkich – podsumowywał spotkanie burmistrz Waldemar Paluch. – To, co tu bardzo fajnego się zadziało, to także współpraca państwa i to był ten jeden z głównych celów dzisiejszej konferencji. Już podczas panelu dyskusyjnego wymienialiście się poglądami, informacjami, ale także zapraszając się do współpracy, wymienialiście się państwo numerami telefonów – zwracał się do zebranych burmistrz.
Pytania i wątpliwości generuje natomiast lista stworzonych postulatów. Wśród nich wiele wydaje się dość oczywistych, niektóre z powodzeniem są już realizowane, inne brzmią nazbyt ambitnie albo zbyt ogólnikowo. Kluczowym pytaniem pozostaje jednak, czy sama rozmowa i wskazanie znanych rozwiązań na znane problemy jest wystarczającym osiągnięciem szczytu, czy też należy spodziewać się jeszcze bardziej wymiernych jego konsekwencji modyfikujących w znaczący sposób funkcjonowanie miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po łysinach widać,ze okres szczytowania praktycznie we wszystkich dziedzinach życia już dawno już dawno mają za sobą.Czas na nowe młode,prężne pokolenie a nie dyskusje o trapiącej ich o prostacie i hemoroidach
Po łysinach widać,ze okres szczytowania praktycznie we wszystkich dziedzinach życia już dawno już dawno mają za sobą.Czas na nowe młode,prężne pokolenie a nie dyskusje o trapiącej ich o prostacie i hemoroidach