Koncertem Stanisława Soyki zakończył się w sobotę Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Jak zwykle czterodniowa impreza była prawdziwą ucztą dla jarosławskich melomanów.
Właściwą, muzyczną część festiwalu otworzył recital Renaty Johnson-Wojtowicz oraz Marcina Kasprzyka.
W ciągu następnych 9 dni jarosławianie mieli okazję uczestniczyć w jeszcze trzech koncertach. 9 października, w kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu Chór „Insieme”, Zespół Wokalny „Luna Plena” oraz Orkiestra „Fresco Sonare” wykonały „Requiem d-moll” W. A. Mozarta. 14 października, także w kolegiacie, odbył się recital organowy Macieja Woty.
Wreszcie dwa dni później w wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbył się koncert Soyka Kwintet. Muzycy zaprezentowali jarosławskiej publiczność kompozycje do poezji Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i tekstów Agnieszki Osieckiej, a także piosenki z płyty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”.
Organizatorami festiwalu byli CKiP, partnerami szkoła muzyczna, kolegiata i urząd miasta, a całość patronatem honorowym objął burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze