Reklama

X Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej już za nami

22/10/2021 15:00

Koncertem Stanisława Soyki zakończył się w sobotę Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Jak zwykle czterodniowa impreza była prawdziwą ucztą dla jarosławskich melomanów.

Właściwą, muzyczną część festiwalu otworzył recital Renaty Johnson-Wojtowicz oraz Marcina Kasprzyka.

W ciągu następnych 9 dni jarosławianie mieli okazję uczestniczyć w jeszcze trzech koncertach. 9 października, w kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu Chór „Insieme”, Zespół Wokalny „Luna Plena” oraz Orkiestra „Fresco Sonare” wykonały „Requiem d-moll” W. A. Mozarta. 14 października, także w kolegiacie, odbył się recital organowy Macieja Woty.

Wreszcie dwa dni później w wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbył się koncert Soyka Kwintet. Muzycy zaprezentowali jarosławskiej publiczność kompozycje do poezji Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i tekstów Agnieszki Osieckiej, a także piosenki z płyty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”.

Organizatorami festiwalu byli CKiP, partnerami szkoła muzyczna, kolegiata i urząd miasta, a całość patronatem honorowym objął burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.         


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości