W minioną sobotę na jarosławskim rynku w odbyły się uroczystości z okazji XII Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ, oraz IV Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 apelem przeprowadzonym zgodnie z ceremoniałem wojskowym dla uczczenia weteranów i uczestników misji pokojowych. Następnie przeprowadzona została dekoracja Sztandaru, oraz złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą udział żołnierzy Garnizonu Jarosław w misjach i operacjach międzynarodowych. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Były przemówienia okolicznościowe, przyjęcie nowych członków, wręczenie wyróżnień, oraz prezentacja multimedialna.
Dla mieszkańców Jarosławia został przygotowany piknik, na którym można było spróbować żołnierskiego specjału – tradycyjnej grochówki.
Uroczystości zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 3 w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kiedy oni się zmienią na agresorów a nie misji pokojowych ?
Kiedy oni się zmienią na agresorów a nie misji pokojowych ?