W 2005 roku zgromadzenie ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych uchwaliło, że 27 stycznia na całym świecie będzie poświęcony ofiarom holocaustu. Na ten dzień przypada rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku. Jak będą wyglądać obchody w Jarosławiu?
W piątek, 27 stycznia, o godzinie 11.30, na terenie jarosławskiego opactwa odbyły się symboliczne obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Chwila na refleksje w murach opactwa była okazją do modlitwy, zapalenia zniczy i złożenia kwiatów. Władze miasta zachęcały do współuczestnictwa w spotkaniu.
Wydarzenia rocznicowe obchodzone są na całym świecie. ONZ wzywa państwa członkowskie, organizacje pozarządowe i osoby indywidualne do corocznych obchodów, by w ten sposób oddać hołd tym, którzy stracili życie podczas II wojny światowej.
W 2007 roku, aby podkreślić powagę wydarzenia, zgromadzenie oficjalnie potępiło kłamstwo oświęcimskie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze