W piątek, 18 października, po raz XVIII uczniowie jarosławskich szkół rywalizowali o laur najlepszego w recytatora w konkursie im. Jerzego Hordyńskiego. Tegoroczna edycja ma szczególny smak, bo nie dość, że konkursowi stuknęła osiemnastka, to jeszcze w tym roku przypada setna rocznica urodzin jego patrona.
Zorganizowany już po raz XVIII konkurs ma z jednej strony stanowić przestrzeń do wyrażenia własnej ekspresji artystycznej dla młodych mieszkańców miasta, z drugiej przypominać osobę Jerzego Hordyńskiego. Urodzony 18 października 1919 r. w Jarosławiu[paywall] poeta i publicysta m.in. Tygodnika Powszechnego, Życia Literackiego i Przekroju Hordyński jest autorem 15 tomików wierszy i to spośród jego twórczości oraz z twórczości innego jarosławskiego poety – Kazimierza Ivosee – mieli wybierać uczestnicy konkursu recytatorskiego. Przesłuchania w kategorii recytatorskiej oraz poezji śpiewanej odbyły się w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji 18 października. Zaprezentowało się wówczas 36 z 44 uczestników konkursu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze