Szkoła Podstawowa w Olszanach od 10 lat ma za patrona Jana Pawła II. Ten jubileusz świętowano bardzo uroczyście.
Szkoła Podstawowa w Olszanach przyjęła imię Jana Pawła II 28 maja 2008 r. Dokładnie w 10. rocznicę tego wydarzenia[paywall] – 28 maja br. – odbyły się uroczyste obchody jubileuszowe. Rozpoczęła je msza św. w kościele parafialnym, której przewodniczył abp Adam Szal.
Następnie wszyscy udali się do biblioteki, gdzie przygotowano występy artystyczne uczniów.
– Ten dzień zapisał się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych – przyznaje dyrektor Barbara Nawojska-Synus, wspominając wydarzenie sprzed 10 lat. – Słowa i czyny Jana Pawła II miały ogromny wpływ na losy Rzeczypospolitej, Europy i całego świata. Chcemy, aby nasi uczniowie mogli zawsze powołać się na kogoś, kto nie zgadzał się na zastąpienie dobra egoizmem i nienawiścią – podkreśla. Dyrektor szkoły ma nadzieję, że Jan Paweł II pozostanie w sercach najmłodszych.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach jest szkołą ośmioklasową, do której uczęszczają dzieci z 7 miejscowości: Olszan, Rokszyc, Zalesia, Bryliniec, Cisowej, Krasic i Krzeczkowej. Placówka jest dobrze wyposażona, ale ogromną bolączką jest brak sali gimnastycznej. Wójt gminy Krasiczyn obiecuje, że wkrótce się to zmieni. Według planów budowa ma się rozpocząć we wrześniu i w stanie zerowym ma być gotowa do końca listopada. Obok ma powstać boisko sportowe.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze