Mieszkaniec Mołodycza w gminie Wiązownica, były zastępca wójta tej gminy, przez cztery miesiące sekretarz miasta Jarosławia Krzysztof Strent został nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. w Przemyślu. Nie odbył się konkurs na to stanowisko. Decyzję o powołaniu podjął prezydent miasta Wojciech Bakun.
Krzysztof Strent zastępcą wójta gminy Wiązownica Mariana Ryznara był od 5 listopada 2018 r. Ma 36 lata. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie.
Jest absolwentem geografii (specjalność hydroklimatologia, specjalizacja hydrologia), którą ukończył na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu zastosowania współczesnych metod hydrologii w inżynierii i gospodarce wodnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Posiada także uprawnienia pedagogiczne[paywall]. W latach 2008 – 2011 pracował na stanowisku starszego referenta ds. technicznych w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Wiązownicy.
Od marca 2011 r. do grudnia 2014 r. pełnił funkcję dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy. Następnie, do października 2018 r. zatrudniony był na stanowisku sekretarza gminy Wiązownica. Z rodziną mieszka w Mołodyczu.
10 listopada ub.r. pozytywnie przeszedł test i rozmowę kwalifikacyjną w ramach konkursu na stanowisko sekretarza miasta Jarosławia. 13 listopada tegoż roku objął to stanowisko. Za długo nie popracował.
– Od 1 kwietnia 2021 roku na stanowisku sekretarza miasta Jarosławia jest wakat. Umowa z dotychczasowym sekretarzem panem Krzysztofem Strentem została rozwiązana na jego prośbę za porozumieniem stron 31 marca – powiedziała rzecznik prasowy UM w Jarosławiu Iga Kmiecik.
Na początku marca br., na wniosek prezydenta miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Rada Nadzorcza Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. odwołała z funkcji prezesa Zbigniewa Storka. Wówczas pojawiła się informacja, że Z. Storek przestanie ją pełnić 30 kwietnia br. Bezpośredni wpływ na taką decyzję miała ponoć... zima.
Zdaniem władz miasta ta miejska spółka nie wywiązała się należycie z zimowego utrzymania miasta, czyli odśnieżania dróg i chodników. ZUK to spółka wyodrębniona z innej miejskiej spółki – Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Przemyślu. Gmina miejska ma w niej 73,81 procent udziałów, PGK sp. z o.o. – 26,19 procent.
Władzom miasta jednak bardzo się spieszyło. Zbigniew Storek opuścił spółkę wcześniej niż 30 kwietnia br. Zapytaliśmy prezydenta W. Bakuna, od kiedy były zastępca wójta gminy Wiązownica, a do niedawna sekretarz miasta Jarosławia Krzysztof Strent będzie prezesem ZUK sp. z o.o. w Przemyślu, kto rekomendował go na to stanowisko oraz czy w tym wypadku konkurs nie jest wymogiem?
– Krzysztof Strent objął fotel prezesa Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. w czwartek, 8 kwietnia. Powołany na to stanowisko został po południu, 7 kwietnia. Powołał go prezydent miasta Przemyśla. W tym wypadku, podobnie jak w przypadku innych spółek będących własnością miasta, ogłaszanie konkursu na stanowisko prezesa jednostki nie jest obligatoryjne. Zarówno zarząd spółki w pełnym składzie, jak i jej prezesa powołać może prezydent miasta – usłyszeliśmy w przemyskim magistracie.
Zapytaliśmy także, jak doszło do tego, że nowego prezesa przemyskiego ZUK sp. z o.o. trzeba było szukać aż w Jarosławiu, a raczej w Mołodyczu. Bo jeśli nie odbył się konkurs, to o kwalifikacjach K. Strenta ktoś musiał zaświadczyć. Czy w Przemyślu nie było odpowiednich osób? Na te pytania odpowiedzi już, niestety, nie otrzymaliśmy.
Dlaczego o to zapytaliśmy? Bo to kolejna osoba spoza Przemyśla, która obejmuje tak ważne stanowisko. Przypomnijmy tylko, że m.in. sekretarzem miasta jest Dariusz Łapa z Przeworska, prezesem MZK sp. z o.o. Łukasz Dziągwa w Rzeszowa, członkiem Rady Nadzorczej MPEC sp. z o.o. w Przemyślu jest były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, zaś przewodniczącym Rady Nadzorczej PWiK sp. z o.o. w Przemyślu jest Michał Muzyczka z Jarosławia. Za darmo nad San nie podróżują, bo zwrot kosztów dojazdu do pracy przecież kosztuje.
Ten ostatni to były kandydat na burmistrza Jarosławia. Z 2014 r. Wówczas założył Komitet Wyborczy Wyborców „Alternatywa Dla Jarosławia” i z tego komitetu wystartował. Przegrał. Burmistrzem został Waldemar Paluch. Obecnie jest adwokatem, prowadzi własną kancelarię w Jarosławiu, ale także pomaga (od lat) prawnie wójtowi gminy Wiązownica M. Ryznarowi. Robił to także za czasów, kiedy zastępcą wójta gminy był K. Strent.
Również w 2014 r. w wyborach samorządowych startował nowy prezes przemyskiego ZUK sp. z o.o. K. Strent. Był kandydatem do Rady Powiatu Jarosławskiego. Startował z pozycji nr 3 (lista nr 19), z Komitetu Wyborczego Wyborców Mariana Jerzego Ryznara. Do rady się nie dostał.
mars
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pan Maciej od opery mydlanej lepiej by się sprawdził w tej roli. W sumie Pan Maciej ma kwalifikacje do objęcia każdego stanowiska i mógłby jednocześnie pełnić rolę prezydenta miasta, prezesa ZUK i jeszcze kilku innych spółek. Serdecznie pozdrawiam wszystkich z biura nad Sanem!
Ma wykształcenie kierunkowe.O co więc chodzi.
A W Przemyslu nie ma fachowców. trzeba ściągać z Rzeszowa, Jarosławia itp, Porażka p prezydencie
Drogi Bakunie z Nehrybki a takie zasadnicze pytanie, dlaczego okłamałeś mieszkańców Przemyśla, i w czasie kampani wyborczej prawie krwią podpisywałeś że na każde stanowisko w kiescie będzie ogólnodostępny, powszechny konkurs na każde stanowisko że każdy kto ma kwalifikacje może wystartować. Dziągwa i Strent są najlepszymi przykładami Twojego kłamstwa. Już należy pominąć, że faktycznie olewasz mieszkańców miasta którego Cie wybrali, przy obsadzaniu stanowisk. Oczywistym jest ze uważasz Przemyślan za osoby nie znające się na niczym, ale cóż drodzy mieszkańcy chcieliście to sobie wybraliście Wojtka z Nehrybki, który teraz jaja sobie z was robi. Ale chcieliście to macie.
Ja myślę że Pan Marcin dałby radę albo ta osoba jest od Pana Marcina.?Przynajmniej ma studia a Pan Marcin nie. Nic nie szkodzi że geograf,ważne jest coś innego A czy zna Pana Michała czy Marcina, jakie to ma znaczenie? Panie Marcinie i Michale czy nie ma już u nas fachowców? A może od Pana z Jarosławia?
Krew mnie zalewa jak taki wargaty szczyl robi mieszkańców Przemyśla w wuja.
Czytam info i jestem porażona.Zwolnili Pana Storka- człowieka, który posiadał wiedzę, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.W zamian Przemyśl otrzymał kolejny "desant".Szok i niedowierzanie.
Jako były już fan Pana Prezydenta Wojciecha Bakuna jestem rozczarowany taką polityką kadrową..Nie wiem ilu jest bezrobotnych w mieście Przemyśl z wyższym wykształceniem i zdolnościami (BEZPARTYJNYCH nawet) ale żeby brać kogoś z poza naszego miasta to jest KPINA!!!
Nasi "fachowcy" rodzimego chowu już się sprawdzili.Narobili gnoju który ciezko teraz posprzątac.Fachowośc naszych polegała głównie na koligacjach rodzinnych lub znajomych króliczka.Nasi "fachowcy " doprowadzili do olbrzymiego zadłużenia miasta ,które prawdopodobnie będa jeszcze spłacać nasze dzieci.Jestem zdecydowanym orędownikiem fachowców z zewnątrz. Przynajmniej nie będzie żadnych układów rodzinno- towarzyskich od których rzygać się już chce.
Duzo bardzo duzo jest bezrobotnych z wyższym wykształceniemProblem tylko w tym co to za wykształecenie na które nie ma i nie bedzie zapotrzebowania przez najbliższe 20 lat.Jeżeli naprawdę posiada się wiedzę a nie marny dyplom z uczelni kształcących bezrobotnych. Trwale bezrobotnych.
Tak bo na geografów i archeologów jest duże zapotrzebowanie
Jeśli się sprawdzi może być nawet murzynem z Afryki Subsaharyjskiej.
A radna niezależna z Bieszczad to nie desant? Nic nie robi, a dietę inkasuje. A Rzeszutko z Przeworska? Błachowicz z Mielca?
A jak Maciej od dziewiątego przykazania Bożego dymał do Jarosławia do pracy w MOSiR bo tam akurat partia na ten odcinek rzuciła to problemu nie było?
A co masz do Nehrybki. Nie akcentuje i nie SAP. U nas jest i było wykoszone, odśnieżone i posprzątane a i ciebie odwrotnie. No i od lat kradną.
Mojego glosu Prezydent juz nie dostanie.
Kto ponosi odpowiedzialnosc za miasto????Kto ma wszystkie narzedzia w swoich rekach?Dlatego mojego glosu nie dostanie.Ani mojej rodziny, ani moich znajomych i sasiadow.Dzis juz wiem napewno, ze audytu stoku napewno juz nie zrobi.Nic nie zrobi.
Dymał? Cóż za niefortunny dobór słów!
Ewidentne robienie sobie z wyborców jaj. Prezydent nakłamał jak to klarownie będzie robił konkursy, jak to będzie cudownie. Chyba, że jest inna strona medalu i boi się konkurencji w mieszkańcach miasta przy następnych wyborach ?! WSTYD sprowadzać "obcych". Przemyśl ma masę mądrych ludzi i nie dać szansy w konkursie to TOTALNE DNO. Ale czasem ostrożniej mądrych nie zatrudniać by za bardzo głupoty nie wytykać.
Frog, ttudno sie tu z toba nie zgodzic.Niestety
Do Zoja I FrogMacie rację- jednakże przypominam , że w dacie wyborów samorządowych obecny Prezydent nie miał- wykształcenia ( wyższego ) i zdaje się dalej nie ma- doświadczenia, w tym doświadczenia samorządowego- wiedzy, bo tej z pewnością nie nabył w trakcie posłowania.Zaistniał, bo kontrkandydat był żenująco słaby i przede wszystkim był synonimem przeszłości.Ot trafiło się kurce złote ziarenko.Jednak żadna władza nie trwa wiecznie- a to informacja również dla tych z pewnego kanału informacyjnego.
Nie zona tylko Zoja.Ale sie przyznaje do bledu, a prezydent?
do Zoja -cyt."Kto ponosi odpowiedzialnosc za miasto????Kto ma wszystkie narzedzia..."" oj Zoja ,Zoja nim coś skrobniesz na forum poczytaj jak działa Samorząd boś kompletnie niekumata
Powiem krótko, że ten "pan" jest niudacznikiem i wspólczuję mieszkancom przemysla.
Pan Maciej od opery mydlanej lepiej by się sprawdził w tej roli. W sumie Pan Maciej ma kwalifikacje do objęcia każdego stanowiska i mógłby jednocześnie pełnić rolę prezydenta miasta, prezesa ZUK i jeszcze kilku innych spółek. Serdecznie pozdrawiam wszystkich z biura nad Sanem!
Ma wykształcenie kierunkowe.O co więc chodzi.
A W Przemyslu nie ma fachowców. trzeba ściągać z Rzeszowa, Jarosławia itp, Porażka p prezydencie