W tym roku Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości przypada 22 – 27 lutego.

Zbigniew Mierzwa zaznaczył, że w dniach 22 – 27 lutego osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry prawniczej. Niezależnie od stałych dyżurów stowarzyszenia, w jego filiach na terenie województwa podkarpackiego, zostały uruchomione dodatkowe dyżury wraz ze specjalistami, tj.: funkcjonariuszami policji, kuratorami sądowymi, komornikami, adwokatami i radcami prawnymi.
Wykład inaugurujący „Mediacje – szansą na pomoc ofiarom przestępstw” wygłosiła dr Sylwia Pelc, rektor Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie, mediator przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Podkom. Elżbieta Siupik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie opowiedziała o działaniach policji podejmowanych na rzecz wspierania ofiar przestępstw.
W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele organów dbających o bezpieczeństwo i ochronę porządku publicznego, a także przedstawiciele jednostek samorządowych. Na zakończenie wzięli oni udział w panelu dyskusyjnym.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze