Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie młodzi karatecy z Przemyskiej Szkoły Karate – Kyokushin Przemyśl Karate Club. W ogólnopolskim turnieju Sendomiria Cup w Sandomierzu zdobyli cztery medale.
W zawodach wystartowało 140 zawodników z 17 klubów z całego kraju. Srebrny medal zdobył Jakub Bugira, brązowe: Wiktoria Kamionka, Oskar Korpal i Patrycja Banaś. Igor Korpal i Emilia Szczęsna zajęli 5. miejsce. Mimo panującej pandemii, trud młodych karateków włożony w treningi nie poszedł na marne. Walki, prowadzone w formule kontaktowej, były zacięte, a przeciwnicy wymagający, często z wyższymi stopniami szkoleniowymi.
Sukces młodych to również zasługa trenerów, sensei: Roberta Gawła, Jerzego Pacyny i Mariusza Szczęsnego. Warto dodać, iż treningi odbywają się obecnie we własnej sali treningowej przy ul. 3 Maja 23 w Przemyślu, wyposażonej w matę i kompletny sprzęt treningowy. Jest to pierwsze w historii przemyskiego karate kyokushin (które liczy sobie już 42 lata!) własne, całodobowe dojo. Jak nam przekazał shihan Janusz Czarniecki – założyciel przemyskiego karate kyokushin, jego uroczyste otwarcie odbędzie się niebawem.
Co to jest dojo?
Określenie w języku japońskim miejsca treningów sportów walki albo sali medytacji mnichów buddyjskich zen. W dojo obowiązują odpowiednie zasady zachowania. Wchodząc i wychodząc, składa się ukłon wyrażający szacunek i podziękowanie. Można wchodzić jedynie boso.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze