Reklama

Z Sandomierza wrócili z medalami

Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie młodzi karatecy z Przemyskiej Szkoły Karate – Kyokushin Przemyśl Karate Club. W ogólnopolskim turnieju Sendomiria Cup w Sandomierzu zdobyli cztery medale.

W zawodach wystartowało 140 zawodników z 17 klubów z całego kraju. Srebrny medal zdobył Jakub Bugira, brązowe: Wiktoria Kamionka, Oskar Korpal i Patrycja Banaś. Igor Korpal i Emilia Szczęsna zajęli 5. miejsce. Mimo panującej pandemii, trud młodych karateków włożony w treningi nie poszedł na marne. Walki, prowadzone w formule kontaktowej, były zacięte, a przeciwnicy wymagający, często z wyższymi stopniami szkoleniowymi.

Sukces młodych to również zasługa trenerów, sensei: Roberta Gawła, Jerzego Pacyny i Mariusza Szczęsnego. Warto dodać, iż treningi odbywają się obecnie we własnej sali treningowej przy ul. 3 Maja 23 w Przemyślu, wyposażonej w matę i kompletny sprzęt treningowy. Jest to pierwsze w historii przemyskiego karate kyokushin (które liczy sobie już 42 lata!) własne, całodobowe dojo. Jak nam przekazał shihan Janusz Czarniecki – założyciel przemyskiego karate kyokushin, jego uroczyste otwarcie odbędzie się niebawem.

Reklama

 

Co to jest dojo?

Określenie w języku japońskim miejsca treningów sportów walki albo sali medytacji mnichów buddyjskich zen. W dojo obowiązują odpowiednie zasady zachowania. Wchodząc i wychodząc, składa się ukłon wyrażający szacunek i podziękowanie. Można wchodzić jedynie boso.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama