Przez 3 tygodnie sierpnia charakterystyczne podwórko przy ulicy Mickiewicza 16 w Przemyślu było jednym z najbardziej kulturalnych w mieście. Wszystko za sprawą realizowanego tam projektu pod hasłem „Kultura na trzepaku”.
Projekt „Kultura na trzepaku” polegał na przeprowadzeniu szeregu działań animacyjnych, warsztatów plastycznych oraz teatralnych z grupą dzieci i młodzieży skupionych wokół tego właśnie podwórka. Trochę zaniedbane, otoczone prostokątem starych kamienic stało się centrum wydarzeń, miejscem skupiającym uwagę nie tylko uczestników przedsięwzięcia, ale i mieszkańców. Projekt sfinansowany z[paywall] pieniędzy Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 zrealizowali członkowie Stowarzyszenia Kreatywna Pozytywka i Teatru S.A.N. Operatorem regionalnym programu było Centrum Kulturalne w Przemyślu. Efekty zespołowych działań podziwiano w pierwszy piątek września, 1 bm., kiedy podwórkiem przy ul. Mickiewicza 16 zawładnęła załoga pirackiego statku, która przy akompaniamencie orkiestry wyruszyła w niesamowitą podróż po bezkresnych morzach wyobraźni.
- Efekty przerosły moje oczekiwania - cieszy się Marta Katyńska ze Stowarzyszenia Kreatywna Pozytywka. “Kultura na trzepaku” pozostanie w dzieciach, w rodzicach, którzy mocno zaangażowani się w przedsięwzięcie, w sąsiadach, w nas. Emocje powoli opadają. We mnie pozostaje przede wszystkim wdzięczność. Projektu tego nie udałoby się zrealizować, gdyby nie grono ludzi, którzy dali się wciągnąć w piracką przygodę. Przede wszystkim - Rafał Paśko, najlepszy partner projektowy jakiego mogłam sobie wymarzyć, Aneta Mistelska, Paulina, cała załoga Teatru S.A.N. Wielkie dzięki, za pracę z dzieciakami, za spontaniczne tańce, za zrozumienie, za to, że można na Was polegać - podkreśla.
I dodaje:
- Wszystkie dzieci, które wyruszyły z nami w podróż na pokładzie "Mickiewicza": Martynka, Kuba, Andżelika, Jakub, Gabrysia, Maja, Oliwka, Oliwier, Miłosz, Natalka, Oliwia, Janek, Franek, Lila, Paulina, Ola, Ula, Jagoda, Oliwka, Iga. Jesteście wspaniali. Bycie z wami przez te trzy tygodnie to było wspaniałe przeżycie. Wierzę, że przed wami jeszcze mnóstwo niezwykłych przygód, zdobędziecie każdy skarb jaki tylko zechcecie. Jesteście tego warci! Kreatywni - Jacek, Iza, Łukasz, Kasia, Agnieszka, Tomir. Dzięki za to, że nie ma dla Was rzeczy nie do zrobienia, że jesteście wtedy, kiedy trzeba. Rodzice, sąsiedzi. Ogromne podziękowania dla mamy Andżeliki, Jakuba, Oliwki, które pomagały nie tylko swoim dzieciakom, za to, że zawsze były na miejscu. Wszystkim mieszkańcom, za solidarność, za to, że drabina, pędzel, czy grabie zawsze się u kogoś znalazły. Za malowanie bramy, za spontanicznie ofiarowane rekwizyty do spektaklu. Mieszkacie w wyjątkowym miejscu! Podziękowania dla: Centrum Kulturalnego w Przemyślu - bez was to wszystko nie miałoby miejsca, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej za wypożyczenie oświetlenia do spektaklu, Pawła Husarza za piracką sesję fotograficzną, dla firmy PRS reklama - wydruki w bramie robią na wszystkich wrażenie, sklepu muzycznego Violin za magiczne instrumenty do spektaklu. Ogromne podziękowania dla publiczności, która tak licznie przybyła na spektakl - kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze