W niedzielę, 23 sierpnia br., odbyło się w Budomierzu Gminno-Dekanalne Święto Plonów, w czasie którego dziękowano Bogu za tegoroczne zbiory. Podziękowanie to wyrażało się poprzez przyniesienie własnoręcznie przygotowanych wieńców i darów ofiarnych.
Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się zbiórką delegacji wieńcowych na malowniczym placu przy drodze do Małego Budomierza. Barwny korowód, niosący wieńce będące owocem pracy wielu ludzkich rąk, wyruszył w kierunku miejsca uroczystości. Starostowie: Maria Kowaliszyn i Kazimierz Szeliga, składając na ołtarzu chleb upieczony z ziaren zebranych w czasie tegorocznych żniw, uroczyście poprosili o odprawienie mszy dziękczynnej.

Po mszy świętej ogłoszono konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, którego laureatem zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Budomierza. Wręczono również nagrody w konkursie na „Najpiękniejszą Posesję Gminy Lubaczów”. Rozegrano też liczne konkurencje dożynkowe. Można było spróbować swoich sił między innymi przy wyrabianiu masła. Przybyli goście mogli podziwiać nie tylko wystawę wieńców, ale też starego sprzętu rolniczego. Koła gospodyń wiejskich i producenci żywności przygotowali kiermasz kulinarny z degustacją potraw kresowych. Publiczność rozbawił dodatkowo skecz zaprezentowany przez Zespół Śpiewaczy Niespodzianka, pt. Rolnik szuka żony. Godziny wieczorne upłynęły pod znakiem zabawy dożynkowej przy muzyce zespołu Salsa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze