Od 16 do 18 maja i od 12 do 14 czerwca br. najmłodsi adepci żeglarstwa ze Stowarzyszenia „Róża Wiatrów” z Przemyśla uczestniczyli w trzydniowych szkoleniowych zgrupowaniach żeglarskich nad malowniczym Jeziorem Solińskim.
Dzieci z sekcji „Optymist” miały okazję doskonalić technikę pływania łódkami tej klasy, przygotowywać się do udziału w regatach, zdobywać żeglarskie szlify, uczyć się podstaw nawigacji, rozwijać umiejętności pływania na deskach SUP, a przede wszystkim – aktywnie spędzać czas w gronie rówieśników, z dala od ekranów komputerów i telefonów.
Zgrupowanie było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Orlen, UM Przemyśl i województwa podkarpackiego. Projekt miał także ważny wymiar profilaktyczny – jako część działań przeciw uzależnieniom behawioralnym i aktywności fizycznej najmłodszych.
– Żeglarstwo, które wymaga skupienia, odpowiedzialności i pracy zespołowej, skutecznie odciąga dzieci od świata cyfrowego. Na wodzie nie ma miejsca na smartfony – są za to żagle, słońce, wiatr i współdziałanie. Nie brakowało też śmiechu i wspólnych zabaw wieczorem
– podkreśliła szefowa stowarzyszenia kpt. Agnieszka Kowaliw...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 59% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze