Reklama

Z wiatrem w żaglach i bez telefonów. 6 dni pełnych przygód nad Soliną [ZDJĘCIA]


Od 16 do 18 maja i od 12 do 14 czerwca br. najmłodsi adepci żeglarstwa ze Stowarzyszenia „Róża Wiatrów” z Przemyśla uczestniczyli w trzydniowych szkoleniowych zgrupowaniach żeglarskich nad malowniczym Jeziorem Solińskim.


Dzieci z sekcji „Optymist” miały okazję doskonalić technikę pływania łódkami tej klasy, przygotowywać się do udziału w regatach, zdobywać żeglarskie szlify, uczyć się podstaw nawigacji, rozwijać umiejętności pływania na deskach SUP, a przede wszystkim – aktywnie spędzać czas w gronie rówieśników, z dala od ekranów komputerów i telefonów.

Zgrupowanie było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Orlen, UM Przemyśl i województwa podkarpackiego. Projekt miał także ważny wymiar profilaktyczny – jako część działań przeciw uzależnieniom behawioralnym i aktywności fizycznej najmłodszych.

Reklama

– Żeglarstwo, które wymaga skupienia, odpowiedzialności i pracy zespołowej, skutecznie odciąga dzieci od świata cyfrowego. Na wodzie nie ma miejsca na smartfony – są za to żagle, słońce, wiatr i współdziałanie. Nie brakowało też śmiechu i wspólnych zabaw wieczorem

– podkreśliła szefowa stowarzyszenia kpt. Agnieszka Kowaliw...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 59% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/07/2025 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama