Reklama

Z wnuczkami uciekła z płonącego domu: – Widzę światełko w tunelu

03/04/2021 17:42

W ubiegłym tygodniu radiowóz straży miejskiej służbowo pojawił się w Krzywczy, gdzie strażnicy mieli do wykonania nietypową misję.

W czwartek, 29 października ubiegłego roku, w Średniej (gmina Krzywcza), w jednym z domów wybuchł pożar.

Pani Lidia z niepełnosprawną córką oraz dwoma wnuczkami, 14-letnimi bliźniaczkami, w ostatniej chwili uciekły z płonącego domu. Nie zdążyły niczego zabrać.

Potem okazało się, że ogień podłożył jej były mąż, który jest prawnym właścicielem budynku. Mąż pani Lidii od wielu lat nie łożył na utrzymanie rodziny, nie pracował i nie udzielał się przy wychowywaniu dzieci.

Praktycznie dom od zawsze był na utrzymaniu kobiety, która z własnych funduszy remontowała go, wymieniała stolarkę okienną i drzwiową. Tydzień przed tą tragedią wymieniła całą instalację wodną i grzewczą, zakupiła nowy piec. Remont pochłonął wszystkie oszczędności, jakie kobiety posiadały, więc zostały bez niczego. 

Dom nie był ubezpieczony. Pomoc poszkodowanej rodzinie zaoferował wójt gminy Krzywcza i mieszkańcy.

Nie zostawimy kobiety samej

Inicjatywa strażników

– Kiedy dowiedzieliśmy się o pożarze i tragedii pani Lidii ze Średniej strażnicy zaproponowali, żeby zorganizować jakąś pomoc – opowiada Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu.

– Nasza dewiza brzmi „w służbie społeczności lokalnej” i co roku włączamy się w przeróżne akcje charytatywne, nawet jeżeli swoim zasięgiem wychodzą poza granice miasta. Wspólnie postanowiliśmy zrobić zrzutkę i uzbieraliśmy ponad trzy tysiące. Skontaktowałem się z wójtem, żeby dał mi namiary na tę panią i zapytałem ją, czego najbardziej potrzebuje. Zaprzyjaźniony sprzedawca zaproponował sprzęt gospodarstwa domowego po cenach hurtowych. Za uzbieraną kwotę kupiliśmy pralkę, robot kuchenny, żelazko, kuchenkę mikrofalową, radio i parę innych potrzebnych drobiazgów i dzisiaj przywieźliśmy to wszystko pani Lidii – kończy komendant. 


Pomóż i Ty


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gos - niezalogowany 2021-04-03 20:34:59

    Brawo dla przemyskiej Straży Miejskiej. Tak trzymać !!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama