W środę, 26 października, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej z gminy Stary Dzików prezentowali swoje talenty w II Gminnym Konkursie Poezji Religijnej. Wśród 38 uczestników konkursu startujących w kategoriach recytacja i poezja śpiewana przyznano nagrody i wyłoniono zwycięzców.

W tegorocznym Gminnym Konkursie Poezji Religijnej wzięło udział 38 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej z gminy Stary Dzików.
Prezentacje oceniała komisja w składzie: Krzysztof Stępień z PCK w Lubaczowie, pedagog Julia Jędruchów oraz Anna Głowacka z Katolickiego Radia Zamość. Jury podkreśla, że największą nagrodą dla uczestników jest fakt zdobywania doświadczenia i wystąpienia przed publicznością[paywall].
– Widzimy, że wiersze patriotyczne i pieśni religijne nie są tematem obcym młodym ludziom. Repertuar był bardzo bogaty. W tym roku pojawiły się wiersze polskich poetów, między innymi Wisławy Szymborskiej, Twardowskiego oraz twórczość lokalnych poetów, choćby Zdzisława Polaka, a także piosenki Arki Noego czy Marka Grechuty. Szczególną uwagę zwracaliśmy na dobór pieśni bądź wiersza, kontakt z publicznością, gesty, które towarzyszyły wykonaniu oraz na ogólną prezentację osoby. Była naprawdę ogromna różnorodność. Niektórzy pokazali, że naprawdę świetnie czują się na scenie i są osobami aktywnymi, nie towarzyszy im trema ani stres, a niektórzy muszą popracować nad swoim warsztatem. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok – podsumowała Anna Głowacka z Katolickiego Radia Zamość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze