Grupa przemyskich radnych wraz z prezydentem chciała zostać Janosikiem. Tak wynika z argumentacji proponowanych zmian w Przemyskiej Karcie Rodziny Wielodzietnej 3+ i Rodziny Zastępczej.
W minionym tygodniu prezydent zaproponował likwidację części ulg przysługujących posiadaczom przemyskiej karty 3+. Pierwszy powód to nadużycia przy zakupie ulgowych biletów na stok i pobieraniu darmowych biletów MZK. Ale w uzasadnieniu znalazła się też sugestia, że rodziny obecnie korzystają z programów rządowych i lepiej pieniądze z naszego lokalnego budżetu przeznaczyć na seniorów. W sukurs tej argumentacji szły słowa radnych, głównie klubu Wspólnie dla Przemyśla. – Rodziny mają 500+, 300+, dzieci mogą korzystać z obiadów w szkołach, więc zniżki na stok, czy fitness nie są im już potrzebne. To przecież nie jest sprawa pierwszej potrzeby – tak uzasadniano.
Finał więc jest taki, że przez 500+ podrożało wejście na jacuzzi, fitness, saunę, siłownię oraz solarium i aqua aerobik (stok zachowano). Bo zabranie ulg to w praktyce nic innego jak podwyżka.
Cała argumentacja dość zaskakująca, dziwna i słaba. Dlaczego? Po pierwsze – karta 3+ nigdy nie służyła zaspokajaniu pierwszych potrzeb, ale właśnie umożliwieniu korzystania z atrakcji. Podobnie z resztą słynne już 500+. Po drugie – skoro oszustwa się zdarzały, to trzeba wyeliminować, co do tego nie ma wątpliwości. Ale przez kilkunastu cwaniaków nie może ucierpieć kilkaset uczciwych rodzin. I nie mówmy, że nie da się tego systemu uszczelnić. Jak się chce, to się da. Wybrano jednak pójście na łatwiznę. Po trzecie wreszcie – seniorom faktycznie należy się większa uwaga i wsparcie. Ale czy zasada „zabierzemy dzieciom, a damy ich dziadkom” jest dobra? Czy sami dziadkowie by tego chcieli? I czy naprawdę nie ma na to już innych sposobów od „janosikowego”?Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ijaka jest róznica ceny karnetu na wyciag narciarski , bilet caly i na karte 3plus.
Zabranie ulg to nie podwyżka - podstawy ekonomii się kłaniają !Ale sądząc po spadkach sprzedaży pisma, to chyba nikt w redakcji nie zna się na podstawach ekonomii
Przywileje różnego rodzaju dla różnych grup ludności to domena państw oligarchicznych i różnego rodzaju tyranii.Tak jest w Rosji,Białorusi,Mozambiku,Wenezueli itd.gdzie obowiązuje zasada "dziel i rządź"Nie ma tego w normalnych państwach funkcjonujących na zdrowych zasadach moralnych.Nam też jest to niepotrzebne.Tutaj zasada "wszystkie dzieci są nasze" i jeżeli chcemy im ulżyć to wprowadżmy zniżki dla wszystkich.Koszty te same bez udziału chmary urzędniczej dzielącej,odwoławczej,opiniującej itd.Skoro chcemy miec dzieci w mieści to stwórzmy warunki ale dla wszystkich.A Stok to zniżki dla wszystkich dzieci niezależnie od dnia,godziny itd.
250 i 125, tylko nie było ograniczeń na kartę 3+ i mogli kupować po kilkanaście czy kilkadziesiąt karnetów.
A gdy to podobnie postępowano w komunie , czyli duże ulgi na prąd dla pracowników energetyki , darmowe bilety PKP dla pracowników kolei , itd . To co , wtedy nie przeszkadzało ci ,a teraz jakieś zastrzeżenia?
Czy wciąż będzie można kupować nieograniczona ilość karnetów na stok ze zniżką w związku z kartą 3+??
troszkę fanaberia, dzieciaki i młodzież szkolna ma przecież wszędzie zniżki i ulgi (chyba nawet ustawowo) to w czym problem..
Cześć. Proszę, odpowiedz mi, przesyłając mój identyfikator e-mail, mam coś ważnego do omówienia z Tobą. tutaj jest mój e-mail:(sgthelenmarkm@aol.com)
What do children learn for? If you can find everything on the Internet. For example- http://essaylab.co.uk/ They write essay better than professors!
Pierwszy dobry "ruch"Prezydenta
ijaka jest róznica ceny karnetu na wyciag narciarski , bilet caly i na karte 3plus.
Zabranie ulg to nie podwyżka - podstawy ekonomii się kłaniają !Ale sądząc po spadkach sprzedaży pisma, to chyba nikt w redakcji nie zna się na podstawach ekonomii