Reklama

Zabierzemy dzieciom, damy dziadkom

31/10/2019 07:41

Grupa przemyskich radnych wraz z prezydentem chciała zostać Janosikiem. Tak wynika z argumentacji proponowanych zmian w Przemyskiej Karcie Rodziny Wielodzietnej 3+ i Rodziny Zastępczej.

W minionym tygodniu prezydent zaproponował likwidację części ulg przysługujących posiadaczom przemyskiej karty 3+. Pierwszy powód to nadużycia przy zakupie ulgowych biletów na stok i pobieraniu darmowych biletów MZK. Ale w uzasadnieniu znalazła się też sugestia, że rodziny obecnie korzystają z programów rządowych i lepiej pieniądze z naszego lokalnego budżetu przeznaczyć na seniorów. W sukurs tej argumentacji szły słowa radnych, głównie klubu Wspólnie dla Przemyśla. – Rodziny mają 500+, 300+, dzieci mogą korzystać z obiadów w szkołach, więc zniżki na stok, czy fitness nie są im już potrzebne. To przecież nie jest sprawa pierwszej potrzeby – tak uzasadniano.

Finał więc jest taki, że przez 500+ podrożało wejście na jacuzzi, fitness, saunę, siłownię oraz solarium i aqua aerobik (stok zachowano). Bo zabranie ulg to w praktyce nic innego jak podwyżka.

Cała argumentacja dość zaskakująca, dziwna i słaba. Dlaczego? Po pierwsze – karta 3+ nigdy nie służyła zaspokajaniu pierwszych potrzeb, ale właśnie umożliwieniu korzystania z atrakcji. Podobnie z resztą słynne już 500+. Po drugie – skoro oszustwa się zdarzały, to trzeba wyeliminować, co do tego nie ma wątpliwości. Ale przez kilkunastu cwaniaków nie może ucierpieć kilkaset uczciwych rodzin. I nie mówmy, że nie da się tego systemu uszczelnić. Jak się chce, to się da. Wybrano jednak pójście na łatwiznę. Po trzecie wreszcie – seniorom faktycznie należy się większa uwaga i wsparcie. Ale czy zasada „zabierzemy dzieciom, a damy ich dziadkom” jest dobra? Czy sami dziadkowie by tego chcieli? I czy naprawdę nie ma na to już innych sposobów od „janosikowego”?
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    popieram - niezalogowany 2019-10-31 08:17:14

    Pierwszy dobry "ruch"Prezydenta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc. - niezalogowany 2019-10-31 09:35:24

    ijaka jest róznica ceny karnetu na wyciag narciarski , bilet caly  i na karte 3plus. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nie podwyżka - niezalogowany 2019-10-31 11:04:16

    Zabranie ulg to nie podwyżka - podstawy ekonomii się kłaniają !Ale sądząc po spadkach sprzedaży pisma, to chyba nikt w redakcji nie zna się na podstawach ekonomii

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama