Przypominamy: na drogach naszego regionu panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom podróże.
Policja apeluje: pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.
Ważne, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu: zmienić opony na zimowe, kontrolować stan wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego.
Przemyska policja przypomina także, że ważne jest odśnieżenie i przygotowanie samochodu do jazdy.
W art. 66 ustawy "Prawo o ruchu drogowym" zostało między innymi zapisane:
"Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, (...)
5) ZAPEWNIAŁO DOSTATECZNE POLE WIDZENIA KIEROWCY oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;"
Piesi – pamiętajcie o używaniu elementów odblaskowych!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PLYOUTUBE.COM - POZNAJ TO CO JESZ
Przede wszystkim profilaktyka !!!
BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PLYOUTUBE.COM - POZNAJ TO CO JESZ