16 zespołów weźmie udział w tegorocznym 37. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu.
Rozpoczynający się w drugi majowy weekend Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych im. Jerzego Janickiego na stałe wpisał się do imprez kulturalnych nadsańskiego miasta. Przez lata był jego wizytówką.Jarema Stępowski, który niegdyś zasiadał w festiwalowym jury, powiedział kiedyś: ,,W Przemyślu piosenka wyszła na ulicę, a nie tak jak to jest w Sopocie, czy w Opolu. A ponieważ nie jesteśmy narodem zbyt rozśpiewanym, więc każda forma popularyzowania piosenki to wielka sprawa”. Przez kolejne lata przemyski przegląd zyskiwał na popularności. Z czasem, pomimo trudności finansowych, stał się najbardziej prestiżową imprezą tego typu w Polsce. Jego patron Jerzy Janicki nazwał go ostoją miejskiego folkloru. Po przesłuchaniach w Centrum Kulturalnym, które od początku jest organizatorem festiwalu, kapele rozchodziły się po mieście. Muzykowały na tutejszych podwórkach, skwerach i placach. Podobnie będzie i tym razem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze