W Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się w czwartek, 31 sierpnia uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego dla placówek prowadzonych przez powiat jarosławski. Wręczono na niej akty nominacji nowym dyrektorom i nauczycielom mianowanym.
W tym roku szkolnym w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Jarosławskiego naukę w pierwszych klasach rozpocznie ponad 1300 uczniów. Czekają ich interesujące formy procesu dydaktycznego jak np.: klasa akademicka czy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej. Młodzi ludzie będą też kształcić się m.in. w zawodach takich jak: technik logistyk, technik przemysłu mody czy fototechnik.
– Kontynuujemy kierunki weterynarii, technika architektury krajobrazu, klasy mundurowe i psychologiczno-pedagogiczne. Ten rok szkolny obfitować będzie w różnorodne innowacje programowe, metodyczne i organizacyjne Wszystkie te działania służą dostosowaniu do zmian oraz realizacji nowych zadań przez nasze szkoły ale przede wszystkim przyczynią się do realizowania potrzeb i oczekiwań przyszłych absolwentów gimnazjów, a za dwa lata absolwentów ośmioklasowej szkoły powszechnej – mówił podczas inauguracji Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.
W nowym roku szkolnym w szkołach prowadzonych przez Powiat Jarosławski pracować będzie ponad 500 nauczycieli. Kilka spośród szkół będą mieć nowych dyrektorów. To Renata Tomaka-Pasternak w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Jolanta Moskwa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Dotychczasowy dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Marek Zawisza wygrał konkurs i pozostaje na stanowisku. W przypadku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (połączonego z Centrum Kształcenia Praktycznego w jedną placówkę), konkurs na stanowisko dyrektora wygrał dotychczasowy dyrektor CKP, Tomasz Pudlak.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze