Reklama

Zakaz używania przyłbic i szalików. Minister ogłosił nowe zasady sanitarne

24/02/2021 16:39

Od 27 lutego usta i nos będą musiałby być zakryte maseczką ochronną, ale niekoniecznie chirurgiczną. Zakazane będzie używanie do tego celu szalików, chust i innych elementów garderoby. Przyłbice są dopuszczane, ale jako element dodatkowy.

Dzisiaj o 15.00 na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski podał nowe zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od 27 lutego. Zasadniczo utrzymane w mocy zostają obecne restrykcje. Wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie, które wraca do obostrzeń sprzed dwóch tygodni. Tam sytuacja pandemiczna – jak wyjaśniał minister – jest gorsza niż w innych częściach kraju.

 

Istotną zmianą są zasady stosowania maseczek ochronnych. Od najbliższej soboty zakazane będzie zasłanianie ust i nosa szalikami, chustami i innymi częściami garderoby. Mogą być do tego stosowane tylko maseczki, ale – jak zaznaczono – nie muszą to być maseczki chirurgiczne, choć te są najbardziej odpowiednie. Uczulono także na szczelne zakrywanie twarzy.

Reklama

Z kolei przyłbice mogą być stosowane wyłącznie jako dodatkowy element ochrony. - Rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami.  Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy – powiedział A. Niedzielski.

 

Wszystkie osoby, wracające z Czech i Słowacji, zostaną skierowane na kwarantannę. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub posiadające negatywny wynik testu wykonanego maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Reklama

 

Minister zdrowia przestrzegał, że weszliśmy już w trzecią falę koronawirusa. - Ta dynamika zaczyna być przedmiotem troski, bo wzrosty, z którymi mamy teraz do czynienia stają się naprawdę coraz większe i dynamika zakażeń zaczyna doganiać tę, z którą mieliśmy do czynienia na początku drugiej fali w październiku – stwierdził.


bor
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    prosty człowiek - niezalogowany 2021-02-24 16:53:43

    Nawracajcie się!!! Czas isę wypełnia. Redaktórzy z zycia was to też dotyczy!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jam80 - niezalogowany 2021-02-24 17:05:50

    Polska to jedyny kraj na świecie, który nie ma prawdziwego prezydenta, ale ma za to beznadziejnych doradców. „…Prof. Andrzej Zybertowicz został zapytany na początku programu o wyjazd na narty prezydenta Andrzeja Dudy. Doradca prezydenta, zanim udzielił odpowiedzi na to pytanie, oznajmił, że przerywa program. (…) Prowadzący rozmowę Andrzej Gajcy po przerwaniu programu podkreślił: Dożyliśmy czasów, kiedy to politycy i doradcy najważniejszych osób w państwie chcą dziennikarzom dyktować i wskazywać pytania…”. PiS-Pośmiewisko roku: "...Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zakażony koronawirusem...". To tak, jakby ktoś, kto pracuje w magazynie żywności umarł z głodu. Dworczyk boi się zaszczepić, a nakłania do tego innych, natomiast zasłanianie się rzekomą kolejką, to zwykły wykręt, bo nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że cały rząd, parlamentarzyści i inne najważniejsze osoby w Państwie powinny być z automatu i od razu zaszczepieni, bez błaznowania, czy to wypada, czy nie. Politycy, jak widać, zapominają o Smoleńsku ? Oni nie szczepią się, bo wiedzą więcej od nas, jeśli chodzi kwestie zagrożenia związanego z przyjęciem szczepionki, podawanej w trybie badań klinicznych na całej populacji świata. /// Ktoś słyszał o alternatywnych działaniach PiS w walce z COVID-19 ? ... poza szczepionkami, których NIE MA i które nie są bezpieczne. Ja nie słyszałem, natomiast słyszę każdego dnia o likwidacji struktur PiS w Wałbrzychu, o Prezesie Porozumienia, którym nie wiadomo kto jest, o Kowalskim, którego w końcu wykopali z rządu, o Emilewicz na nartach, o Dudzie na nartach, o Prezesie PKN Orlen Obajtku, który zamierza kupić także gazetki szkolne, bo zagrażają bytowi Kaczyńskiego, o Pawłowicz, która w czasie obostrzeń bawi się w "Malinowym Raju", ups ... hotelu itd. PiS musi odejść, NATYCHMIAST. Oni nie nadają się do rządzenia. /// PiS to takie "koło fortuny", gdzie jest tylko jeden gracz, czyli Kaczyński, który tak na prawdę nic nie chce wygrać, a gra, bo nie ma co robić, czyli czyni to dla zabawy. Zatem, gdy ktoś zakręci kołem, a wypadną stoki, to Morawiecki zamyka stoki, a gdy znowu wypadną stoki, to Morawiecki otwiera stoki. To samo jest z hotelami, z restauracjami itd. W zeszłym roku kot narobił na kartkę, gdzie było napisane "odciąć Opozycji dostęp do kasy", dlatego w "kole fortuny", omyłkowo, ktoś umieścił napis "lasy", dlatego na początku pandemii zamknięto ... "lasy". Dla Kaczyńskiego Polska to wielki plac zabaw. On nie ma rodziny, pewnie nikt go nie kocha, a skoro tak, to co ma robić? Kaczyński bawi się Naszym kosztem. To samo jest ze statystykami dotyczącymi dziennych zakażeń i zgonów, bo gdy ktoś zakręci drugie "koło fortuny", to mamy 3.000 dziennych zakażeń, a gdy zakręci drugi raz, to mamy np. 6.000, a gdy padnie 2 razy pod rząd napis "3 fala", to mamy trzecią falę itd. Duda jeździ na narty, Emilewicz robi to samo, Pawłowicz udaje do "Malinowego Raju, ups ... Hotelu" na ???? leczenie, a gdy ją namierzą, to wzywa taksówkę, czyli Służbę Ochrony Państwa, choć ochrona jej nie przysługuje, natomiast Kaczyński … kręci sobie ... "koło fortuny". Robi to, bo ileż można zajmować się kotem, a miesięcznice już mu się znudziły. Jakieś pytania? Nie widzę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Op1 - niezalogowany 2021-02-24 18:04:14

    A czy maseczka uszyta z firanki oczko 2x2mm jest dopuszczalna ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama