– Rada obecnej kadencji podejmuje tylko decyzje o likwidacji – twierdzi opozycyjny radny Tomasz Schabowski (PO). – To jest tylko likwidacja szyldu – tłumaczy zastępca prezydenta Grzegorz Hayder.
Zakład Robót Drogowych (ZRD) powstał 1 października 2010 r. z przekształcenia gospodarstwa pomocniczego „Zarząd Dróg Miejskich – Służba Drogowa”. Wymusiła to ustawa o finansach publicznych.
Do głównych zadań ZRD należały remonty i bieżące utrzymanie dróg, mostów i chodników oraz zieleni na terenie miasta oraz alejek na cmentarzach i w parkach. Ponieważ – zgodnie z prawem – nie mógł startować w przetargach, realizował tylko mniejsze zlecenia ze strony miasta, na które nie było[paywall] potrzeby rozpisywania przetargów. Na większe inwestycje nie pozwalał nawet posiadany sprzęt, który jest już mocno zużyty. Na jego poprawę należałoby wyłożyć kilkaset tysięcy złotych, a na to miasta nie stać.
Na taki krok nie chciał się zgodzić Wojciech Błachowicz, radny z ramienia PO. Proponował, żeby zastanowić się jak ten zakład mógłby funkcjonować. Uzasadniał, że dla innej spółki zakres działań ZRD będzie marginalną działalnością, która będzie powoli zanikać.
– Nie likwidujmy. Dzisiaj jest rynek wykonawcy budowlanego. Trudno jest znaleźć firmę do pracy, ściąga się obcokrajowców. A my w Przemyślu likwidujemy taki zakład, bo nie ma roboty. Ręce opadają, to jest majstersztyk – stwierdził.
Wtórował mu klubowy kolega Tomasz Schabowski. – Rada obecnej kadencji podejmuje tylko decyzje o likwidacji. ZRD do likwidacji, gimnazjum numer 2 do likwidacji, szpital miejski do likwidacji. A przecież radni, jak również prezydent, są od tego, aby tworzyć miejsca pracy – powiedział.
– Ani wiedza, ani sprzęt, ani umiejętności pracowników nie zostaną zmarnowane. W praktyce realizacja tej uchwały sprowadzi się do likwidacji szyldu – przekonywał wiceprezydent Grzegorz Hayder. Zapewniał, że z zakresem potrzeb bez problemu poradzi sobie Zakład Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
Dziesięciu radnych zagłosowało za likwidacją, przeciw było czterech, a sześciu się wstrzymało od głosu. W związku z likwidacją zakładu, kilka osób straci pracę. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, ZRD zatrudnia 20 osób, w tym 4 na czas określony do 31 października br. Jedna osoba planuje przejść na emeryturę, a jedna na zasiłek przedemerytalny. 10 osób może zostać przeniesionych do Zarządu Dróg Miejskich, Zakładu Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech idą w cholerę wynaturzeńcy, za te wszystkie drzewa, które zgładzili, za te wszystkie drzewa czyli nasze zielone płuca miasta !!!DRZEWA W MIEŚCIE. ROLA DRZEW W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PL
To nie ta firma...ZRD żadnych drzew nie usuwał jedynie te po burzach...
To nie żadna zmiana szyldu,to pozbycie się dobrze zarządzanego i funkcjonującego zakładu,proszę powiedzieć jakie były wpływy do Urzędu przez te lata? Są ludzie z umowami na stałe którzy nie dostali żadnych propozycji,a propozycja z ZUK czy PGK co to za propozycja za najniższą krajową bez żadnej wysługi lat, bez dodatków, jubileuszy itp. W dodatku umowa na 33miesiące...żarty sobie Urząd z nas robi? Tak ceni się doświadczonych pracowników? Potem zdziwienie że fachowcy wyjeżdżają i bezrobocie wzrasta...Najlepiej zlikwidować wszystko,sprzedać i po sprawie...narobić prezesów,spółek,tylko pytam kto na WAS narobi???
I nie będzie już nic i nic już nie będzie .
Za komuny za takie rzadzenie to panwie radni wylecieli byście na kopach i nikt by was nawet na parkingowych nie zatrudnił
Zostanie przekształcony w zakład pracy chronionej i ludzie z grupami będą rypać fizycznie
A co jest bardzo śmieszne zostaliśmy niewolnikami przekazanymi wraz ze sprzętem do ZUK,bo miasto nie chce pożegnać się z honorem i wypłacić należnych odpraw powołując się na śmieszne paragrafy sformułowane pod siebie...ponoć niewolnictwo zostało już zlikwidowane,a tu nadal biali murzyni za najniższą krajową,czemu skoro ktoś ma lepszą ofertę pracy nie może przy likwidacji dostać odprawy i należnych wynagrodzeń za okres wypowiedzenia? Może mi ktoś to wyjaśni z likwidatorów!!!
Niech idą w cholerę wynaturzeńcy, za te wszystkie drzewa, które zgładzili, za te wszystkie drzewa czyli nasze zielone płuca miasta !!!DRZEWA W MIEŚCIE. ROLA DRZEW W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PL
To nie ta firma...ZRD żadnych drzew nie usuwał jedynie te po burzach...
To nie żadna zmiana szyldu,to pozbycie się dobrze zarządzanego i funkcjonującego zakładu,proszę powiedzieć jakie były wpływy do Urzędu przez te lata? Są ludzie z umowami na stałe którzy nie dostali żadnych propozycji,a propozycja z ZUK czy PGK co to za propozycja za najniższą krajową bez żadnej wysługi lat, bez dodatków, jubileuszy itp. W dodatku umowa na 33miesiące...żarty sobie Urząd z nas robi? Tak ceni się doświadczonych pracowników? Potem zdziwienie że fachowcy wyjeżdżają i bezrobocie wzrasta...Najlepiej zlikwidować wszystko,sprzedać i po sprawie...narobić prezesów,spółek,tylko pytam kto na WAS narobi???