Reklama

Zakończono prace przy zabytkowej plebani

W czwartek, 20 listopada, zakończyły się uroczyście roboty konserwatorskie w zabytkowej plebani przy kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komisja złożona ze starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową oraz wytycznymi konserwatorskimi.

„Zakres zrealizowanych prac objął odtworzenie ceramicznych posadzek korytarzy parteru, piętra i spocznika klatki schodowej – w tym odtworzenie ceramicznej nawierzchni posadzki w obrębie głównych traktów komunikacyjnych. Ich celem było nie tylko poprawienie stanu technicznego budynku i jego długoterminowe zabezpieczenie, ale także przywrócenie pierwotnego – absolutnie unikalnego wyglądu”

– przybliżył jarosławski samorząd, potwierdzając, że roboty zostały przeprowadzone starannie, z pełnym poszanowaniem zasad sztuki konserwatorskiej oraz, że obiekt spełnia wszelkie wymagania wynikające z decyzji konserwatorskich i pozwoleń budowlanych.

Reklama

Inwestycję zrealizowano dzięki blisko 250 tys. zł pozyskanym przez powiat w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Uzupełniono je o środki własne parafii oraz wkład finansowy i organizacyjny powiatu jarosławskiego.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/12/2025 13:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama