W czwartek, 20 listopada, zakończyły się uroczyście roboty konserwatorskie w zabytkowej plebani przy kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komisja złożona ze starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową oraz wytycznymi konserwatorskimi.
„Zakres zrealizowanych prac objął odtworzenie ceramicznych posadzek korytarzy parteru, piętra i spocznika klatki schodowej – w tym odtworzenie ceramicznej nawierzchni posadzki w obrębie głównych traktów komunikacyjnych. Ich celem było nie tylko poprawienie stanu technicznego budynku i jego długoterminowe zabezpieczenie, ale także przywrócenie pierwotnego – absolutnie unikalnego wyglądu”
– przybliżył jarosławski samorząd, potwierdzając, że roboty zostały przeprowadzone starannie, z pełnym poszanowaniem zasad sztuki konserwatorskiej oraz, że obiekt spełnia wszelkie wymagania wynikające z decyzji konserwatorskich i pozwoleń budowlanych.
Inwestycję zrealizowano dzięki blisko 250 tys. zł pozyskanym przez powiat w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Uzupełniono je o środki własne parafii oraz wkład finansowy i organizacyjny powiatu jarosławskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze