Aktem oskarżenia zakończyło się trwające kilka miesięcy postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań i kradzieży paliwa w Skołyszynie.

W czerwcu w Skołyszynie zamaskowani przestępcy, działając pod osłoną nocy, ukradli około 130 litrów oleju napędowego z maszyn i pojazdów stojących na terenie jednej z lokalnych firm. Spowodowali przy tym kosztowne uszkodzenia zbiorników paliwa.
Policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego jasielskiej komendy wytypowali i zatrzymali czterech podejrzanych mężczyzn. To dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Frysztak, 27-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego oraz 20-latek z gminy Jasło.
Mundurowi udowodlili im dodatkowo usiłowanie włamania i kradzieży paliwa z maszyn zlokalizowanych przy stadionie sportowym w Szebniach.
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Trzech przyznało się do winy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze