Hasło „Ratujmy przeworskie nagrobki” trwale wpisało się w listopadowe wspomnienie zmarłych w grodzie nad Mleczką. W tym roku na renowację cmentarnych pomników tutejsi harcerze mieli zbierać po raz 11. Niestety ze względu na epidemię kwesta przeniosła się do sieci. Jej wynik jest znacznie słabszy niż w latach ubiegłych.
Kwesta na przeworskiej nekropolii to kolejne wydarzenie, które w tym roku ze względu na epidemię musiało przenieść się do sieci. Zbiórka organizowana przez[paywall] 13. Przeworską Drużynę Harcerzy „Kresy” pozwoliła do tej pory na remont kilkunastu zabytkowych nagrobków. W tym roku jej celem było odnowienie charakterystycznego, bo wykonanego z czerwonego piaskowca pomnika nagrobnego majora artylerii konnej Mariana Patronowicza, sodalisa mariańskiego. Niestety zamknięcie cmentarzy, brak możliwości osobistego kontaktu darczyńców z harcerzami sprawiły, że całe przedsięwzięcie stanęło pod znakiem zapytania. Trwająca tydzień zbiórka prowadzona na portalu zrzutka.pl przyniosła nieco roczarowujące rezultaty. Udało się zebrać tylko 1 tys. 116 zł z zakładanych 8 tys., co oznacza, że zgromadzono o ponad 6 tys. zł mniej niż w roku ubiegłym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze