Reklama

Zamienili śmieci na sadzonki drzewek [ZDJĘCIA]

28/09/2016 09:33

Pod hasłem „Zamień odpady na drzewa” w piątek na placu przy lubaczowskim starostwie odbył się II Powiatowy Piknik Ekologiczny, propagujący segregację odpadów.

W myśl zasady, że każdy śmieć, który da się przetworzyć, jest cennym surowcem wtórnym, za określoną liczbę odpadów dostarczonych do specjalnych punktów mieszkańcy Lubaczowa i nie tylko mogli[paywall] odebrać sadzonkę wybranego drzewa. Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach i młodzieży.

– Trzeba wszczepiać dzieciom od najmłodszych lat nawyk segregacji odpadów, żeby później jako dorośli ludzie nie musieli zmagać się z zanieczyszczonym środowiskiem – podkreślał inspektor Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Bogdan Skibiński. 

Atrakcji nie brakowało. Odbył się pokaz ekomody, a za najlepszy strój z surowców wtórnych nagrody rozdawali podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wraz z zastępcą starosty lubaczowskiego Wiesławem Hukiem. Na scenie wystąpił teatr Kultureska ze specjalnie przygotowanym spektaklem dla dzieci. Ważnym punktem pikniku było uroczyste zasadzenie „drzewek szczęścia” – cisów. Można było też spróbować swoich sił w piłowaniu pnia drzewa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawiennicze, gdzie młodzież mogła wziąć udział w konkursach plastycznych lub dowiedzieć się sporo o roztoczańskiej faunie i florze.


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości