Pod hasłem „Zamień odpady na drzewa” w piątek na placu przy lubaczowskim starostwie odbył się II Powiatowy Piknik Ekologiczny, propagujący segregację odpadów.
W myśl zasady, że każdy śmieć, który da się przetworzyć, jest cennym surowcem wtórnym, za określoną liczbę odpadów dostarczonych do specjalnych punktów mieszkańcy Lubaczowa i nie tylko mogli[paywall] odebrać sadzonkę wybranego drzewa. Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach i młodzieży.Atrakcji nie brakowało. Odbył się pokaz ekomody, a za najlepszy strój z surowców wtórnych nagrody rozdawali podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wraz z zastępcą starosty lubaczowskiego Wiesławem Hukiem. Na scenie wystąpił teatr Kultureska ze specjalnie przygotowanym spektaklem dla dzieci. Ważnym punktem pikniku było uroczyste zasadzenie „drzewek szczęścia” – cisów. Można było też spróbować swoich sił w piłowaniu pnia drzewa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawiennicze, gdzie młodzież mogła wziąć udział w konkursach plastycznych lub dowiedzieć się sporo o roztoczańskiej faunie i florze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze