Reklama

Zaniedbany parking, za wąskie uliczki. Miasto turystyczne wita!

28/06/2015 12:30

– Przemyśl opisuje się jako miasto turystyczne, ale jest kilka mankamentów, które należy poprawić, szczególnie, jeśli chodzi o przyjmowanie grup zorganizowanych – wskazuje przewodnik turystyczny Jakub Kalinowski.

Problemy dotyczą parkingów dla autokarów oraz warunków, jakie zastają na nich turyści. Położone najbliżej centrum Przemyśla miejsce postojowe, gdzie autobusy mogą się zatrzymać na kilka minut znajduje się obok Rybiego Placu. Niestety dojazd w to miejsce jest utrudniony, ponieważ uliczki prowadzące do tego miejsca są bardzo wąskie. – Nie proponuję wycieczkom autokarowym przyjazdu w to miejsce, chyba że w ostateczności. Większość przewodników, podobnie jak ja, przyjmuje turystów na parkingu przy stadionie Polonii. Tam łatwiej wjechać, jest więcej miejsca i stosunkowo niedaleko od centrum miasta – opowiada Jakub Kalinowski.

Pierwsze wrażenie miasta turystycznego

Pierwszym miejscem, z jakim ma styczność turysta, jest właśnie ten parking. Jaki widok zastaje? Nawierzchnia asfaltowa jest w dość dobrym stanie. Z chodnikami już tak dobrze nie jest. Między popękanymi płytkami rośnie trawa. Wokół mnóstwo liści i petów po papierosach. Dwie zniszczone i pordzewiałe ławeczki[paywall]. Żywopłot również mógłby wyglądać estetyczniej. Za toaletę służą dwa Toi Toi. – To nieco skromnie, jak na miasto turystyczne – ocenia przewodnik.
J. Kalinowski sugeruje, że należałoby również lepiej oznakować dojazd do tego parkingu dla autokarów jadących od strony Jarosławia. – Odpowiednie znaki powinny wskazywać drogę od wjazdu do Przemyśla przez całe miasto. Kierowcy wprawdzie posługują się nawigacją, ale czasem kieruje ich ona pod zbyt niski most na Sportowej i wówczas jest problem, bo autobus nie może przejechać, musi cofać, szukać wyjazdu, korkuje ulicę – mówi.


fot.Paweł Bugira
Szpecące ławki na parkingu przy Polonii i zaśmiecony chodnik z popękanymi płytami nie są dobrą wizytówką miasta turystycznego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jacko - niezalogowany 2015-06-28 19:31:55

    Ubu. Król jest nagi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    turysta - niezalogowany 2015-07-01 16:59:16

    Parking niczego sobie. Gałęzie wiszą jest zielono, a ławki to dobrze ze są - zawsze można dziurę znaleźć i się czepiać. Nie trzeba z takimi błahostki zaraz lecie ćdo gazet - JEST to auto-reklama przewodnika i tyle. Jakub Sadowy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości