– Przemyśl opisuje się jako miasto turystyczne, ale jest kilka mankamentów, które należy poprawić, szczególnie, jeśli chodzi o przyjmowanie grup zorganizowanych – wskazuje przewodnik turystyczny Jakub Kalinowski.
Problemy dotyczą parkingów dla autokarów oraz warunków, jakie zastają na nich turyści. Położone najbliżej centrum Przemyśla miejsce postojowe, gdzie autobusy mogą się zatrzymać na kilka minut znajduje się obok Rybiego Placu. Niestety dojazd w to miejsce jest utrudniony, ponieważ uliczki prowadzące do tego miejsca są bardzo wąskie. – Nie proponuję wycieczkom autokarowym przyjazdu w to miejsce, chyba że w ostateczności. Większość przewodników, podobnie jak ja, przyjmuje turystów na parkingu przy stadionie Polonii. Tam łatwiej wjechać, jest więcej miejsca i stosunkowo niedaleko od centrum miasta – opowiada Jakub Kalinowski.
fot.Paweł Bugira
Szpecące ławki na parkingu przy Polonii i zaśmiecony chodnik z popękanymi płytami nie są dobrą wizytówką miasta turystycznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Parking niczego sobie. Gałęzie wiszą jest zielono, a ławki to dobrze ze są - zawsze można dziurę znaleźć i się czepiać. Nie trzeba z takimi błahostki zaraz lecie ćdo gazet - JEST to auto-reklama przewodnika i tyle. Jakub Sadowy.
Ubu. Król jest nagi
Parking niczego sobie. Gałęzie wiszą jest zielono, a ławki to dobrze ze są - zawsze można dziurę znaleźć i się czepiać. Nie trzeba z takimi błahostki zaraz lecie ćdo gazet - JEST to auto-reklama przewodnika i tyle. Jakub Sadowy.