30 bm. Robert Choma, prezydent Przemyśla wraz z Dariuszem Łapą, sekretarzem miasta, odwiedzili przed zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych groby byłych burmistrzów i prezydentów Przemyśla.
Znicze zapłonęły na Cmentarzu Głównym na grobach: Ignacego Frankowskiego (burmistrz w latach 1867 - 1870), Aleksandra Dworskiego (burmistrz w latach 1881 - 1901), Michała Bystrzyckiego (burmistrz w latach 1918 – 1919 i 1934 – 1935), Józefa Kostrzewskiego (burmistrz w latach 1919 – 1928), Władysława Baldiniego (prezydent od 10-28 września 1939) oraz Tadeusza Sawickiego (prezydent w latach 1994 - 2000).
Wspólnie z harcerzami, młodzieżą szkolną i członkami Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu prezydent i sekretarz zaplili również znicze na cmentarzu żołnierzy armii austro - węgierskiej, w ramach trwającej akcji "Zapal znicz poległym w wielkiej wojnie", podczas której m.in. wysprzątany został cmentarz wojenny przy Forcie VI Helicha (Iwanowa Góra).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze