Reklama

Zapowiadają się zmiany na przejściu

29/01/2018 15:36

Po 20 latach funkcjonowania planowana jest rozbudowa polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej. To jedyne przejście na wschodzie RP, które bezpośrednio przylega do autostrady.

19 bm. w Korczowej odbyło się spotkanie podsumowujące 20-letnią działalność drogowego przejścia granicznego. Uczestniczyli w nim obecni oraz byli komendanci placówki Straży Granicznej w Korczowej (m.in. pełniący obecnie funkcje komendantów oddziałów Bieszczadzkiego oraz Nadbużańskiego SG), jak również przedstawiciele[paywall] Krajowej Administracji Skarbowej i innych służb działających na terenie przejścia. Rozmawiano o realiach służby w przejściu od czasu jego otwarcia po dzień dzisiejszy. Akcentem kończącym spotkanie było oprowadzenie uczestników po przejściu granicznym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowo wybudowana platforma na autostradzie A4, gdzie w przyszłości będzie dokonywana kontrola graniczna.

Drogowe przejście graniczne w Korczowej otwarto 3 stycznia1998 roku. W pierwszym etapie uruchomiono odprawę samochodów osobowych do 3,5 tony oraz autokarów. Odprawę ruchu towarowego rozpoczęto 2 lata później. Przejście zapewnia kompleksową obsługę ruchu osobowego i towarowego wraz z odprawą zwierząt, artykułów rolno-spożywczych, towarów niebezpiecznych i odpadów. Przeprowadzane są kontrole: graniczna, celno-skarbowa, weterynaryjna, fitosanitarna, sanitarna, IJHARS. Położenie w ciągu najdłuższej autostrady w Polsce(A4) o długości 672,75 km prowadzącej z zachodu na wschód przez południową Polskę sprawia, że w przejściu tym odprawiana jest największa liczba pojazdów, jakie przekraczają granicą z Ukrainą na Podkarpaciu w strefie działania Bieszczadzkiego Oddziału SG.

W roku 2017, w drogowym przejściu granicznym w Korczowej granicą przekroczyło 3 846 147  osób oraz odprawiono 1 294 137 pojazdów. To jedyne przejście graniczne w Polsce położone na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej przy autostradzie. Po realizacji kompleksowej rozbudowy planowanie jest rozdzielnie ruchu. Samochody osobowe i autokary będą odprawiane w terminalach autostradowych, a samochody ciężarowej w obrębie obecnie funkcjonującej infrastruktury.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wtjm - niezalogowany 2018-01-30 19:15:45

    Może wkoncu puszcza tiry autostrada a nie przez Korczowa,bo to jest porażka co tam sie dzieje w weekend . Niemówiac już o świętach. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama