Po 20 latach funkcjonowania planowana jest rozbudowa polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej. To jedyne przejście na wschodzie RP, które bezpośrednio przylega do autostrady.
19 bm. w Korczowej odbyło się spotkanie podsumowujące 20-letnią działalność drogowego przejścia granicznego. Uczestniczyli w nim obecni oraz byli komendanci placówki Straży Granicznej w Korczowej (m.in. pełniący obecnie funkcje komendantów oddziałów Bieszczadzkiego oraz Nadbużańskiego SG), jak również przedstawiciele[paywall] Krajowej Administracji Skarbowej i innych służb działających na terenie przejścia. Rozmawiano o realiach służby w przejściu od czasu jego otwarcia po dzień dzisiejszy. Akcentem kończącym spotkanie było oprowadzenie uczestników po przejściu granicznym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowo wybudowana platforma na autostradzie A4, gdzie w przyszłości będzie dokonywana kontrola graniczna.
Drogowe przejście graniczne w Korczowej otwarto 3 stycznia1998 roku. W pierwszym etapie uruchomiono odprawę samochodów osobowych do 3,5 tony oraz autokarów. Odprawę ruchu towarowego rozpoczęto 2 lata później. Przejście zapewnia kompleksową obsługę ruchu osobowego i towarowego wraz z odprawą zwierząt, artykułów rolno-spożywczych, towarów niebezpiecznych i odpadów. Przeprowadzane są kontrole: graniczna, celno-skarbowa, weterynaryjna, fitosanitarna, sanitarna, IJHARS. Położenie w ciągu najdłuższej autostrady w Polsce(A4) o długości 672,75 km prowadzącej z zachodu na wschód przez południową Polskę sprawia, że w przejściu tym odprawiana jest największa liczba pojazdów, jakie przekraczają granicą z Ukrainą na Podkarpaciu w strefie działania Bieszczadzkiego Oddziału SG.
W roku 2017, w drogowym przejściu granicznym w Korczowej granicą przekroczyło 3 846 147 osób oraz odprawiono 1 294 137 pojazdów. To jedyne przejście graniczne w Polsce położone na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej przy autostradzie. Po realizacji kompleksowej rozbudowy planowanie jest rozdzielnie ruchu. Samochody osobowe i autokary będą odprawiane w terminalach autostradowych, a samochody ciężarowej w obrębie obecnie funkcjonującej infrastruktury.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może wkoncu puszcza tiry autostrada a nie przez Korczowa,bo to jest porażka co tam sie dzieje w weekend . Niemówiac już o świętach.
Może wkoncu puszcza tiry autostrada a nie przez Korczowa,bo to jest porażka co tam sie dzieje w weekend . Niemówiac już o świętach.