Właściciele pomostów na radymniańskim ZEK-u mają jeszcze 12 dni na rozbiórkę. Potem zapłacą kary.
Pomimo wielu apeli zachęcających właścicieli pomostów na ZEK-u do zgłaszania się do Urzędu Miasta w Radymnie, na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy odpowiedzieli na wspomnianą prośbę[paywall].
– Od 18 marca prowadzimy intensywne prace związane z przygotowaniem zbiornika wodnego ZEK oraz oczka wodnego, zlokalizowanego w obrębie ogródków działkowych w Radymnie, do sezonu letniego 2016. Planujemy je zakończyć 18 kwietnia. Po tym terminie nielegalne pomosty zostaną rozebrane przez miasto, a dość poważnymi kosztami rozbiórki będą obciążeni właściciele – poinformował burmistrz Radymna Krzysztof Roman.
Taka decyzja burmistrza ma uzasadnienie prawne. Jest nim ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, a także ustawa prawo budowlane. Dzięki nim władze miasta nad Radą mogą zobowiązać właścicieli pomostów wybudowanych bez wymaganego prawem pozwolenia do ich likwidacji . Ostateczna data to 18 kwietnia br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie burmistrzu, a te wycięte drzewa k/Zeku wzdłuż drogi to czyja -pana zasługa???. Chodnik wraz z drogą niedługo się zapadnie przez te usunięte drzewa, czy ktoś o tym pomyślał???. Ciekawe kto za to później odpowie i zapłaci, a czas leci i konsekwencje na pewno będą.
Panie burmistrzu, a te wycięte drzewa k/Zeku wzdłuż drogi to czyja -pana zasługa???. Chodnik wraz z drogą niedługo się zapadnie przez te usunięte drzewa, czy ktoś o tym pomyślał???. Ciekawe kto za to później odpowie i zapłaci, a czas leci i konsekwencje na pewno będą.