Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszeli mężczyźni, których na polecenie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.
Policjanci zatrzymali 17 osób związanych ze środowiskiem przemyskich pseudokibiców, podejrzanych o handel narkotykami. Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą, zajmującą się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego. Znaczne ilości amfetaminy i marihuany trafiały głównie do miejscowych pseudokibiców.
Policjanci CBŚP z Rzeszowa wspierani policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie i funkcjonariuszami KWP w Rzeszowie oraz KMP w Przemyślu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali na terenie Przemyśla 14 członków szajki. W sumie aresztowano 17 osób związanych z tym nielegalnym procederem.
W trakcie przeszukań policjanci CBŚP współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując również psy wyszkolone do wykrywania narkotyków.
Policjantom udało się także ujawnić ok. 70 l spirytusu bez polskich znaków akcyzy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę.
Po zakończeniu czynności prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie od 1 tysiąca do 10 tysięcy złotych, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Podejrzani – w wieku od 18 do 41 lat – usłyszeli zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach. Grozi im nawet 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.




Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego nie napiszecie, ze to kibice polonii przemyśl i wisły kraków??
naprawdę wielki sukces,propaganda musi być bo ilości maryśki znikome... płakać czy śmiać się bo już sam nie wiem...
The marketplace is crowded with all types of app firm. Today, even businesses who never would've needed apps in the past are getting into the game.
Dlaczego nie napiszecie, ze to kibice polonii przemyśl i wisły kraków??
A gdzie te znaczne ilości ??
naprawdę wielki sukces,propaganda musi być bo ilości maryśki znikome... płakać czy śmiać się bo już sam nie wiem...