Reklama

Zbigniew Czekierda nie jest już prezesem miejskiej spółki PGM

Kolejna miejska spółka – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej – będzie mieć nowego prezesa. Ze stanowiskiem pożegnał się Zbigniew Czekierda, którzy przeszedł na emeryturę. Szefował PGM-owi od lutego 2020 roku.

Do zmiany na stanowisku prezesa doszło już w kilku miejskich spółkach. Z posadą pożegnali się m.in. Andrzej Ziemniak (PGK) czy Mariusz Kwaśny (PWiK). Zostali odwołani przez rady nadzorcze. Wcześniej do zmian doszło w TBS-ie (tam także szefował Z. Czekierda). Póki co stanowiska zachowują m.in. Piotr Pyszczuk (MZK), Marzena Żak-Popowicz (ZUK) czy Tomasz Szczerbowski (MPEC).

Z. Czekierda podziękował władzom miasta za współpracę, oficjalnie podejmując decyzję o przejściu na emeryturę. Przymiarki do tego trochę trwały, bo około osiem miesięcy. Przypomnijmy, że Z. Czekierda był bohaterem niecodziennej wręcz sytuacji z początku 2020 r., kiedy najpierw został powołany przez radę nadzorczą na prezesa PGM sp. z o.o., potem został z tego stanowiska… odwołany, by 7 kwietnia 2020 r. zostać na to stanowisko powołany ponownie[paywall].

Reklama
  • „Od maja 2024 roku nosiłem się z zamiarem odejścia z PGM. Dlatego podjąłem suwerenną decyzję, wypowiadając umowę o zarządzanie spółką oraz rezygnując z funkcji prezesa zarządu. Pozostawiam spółkę bez milionowych długów, mój następca nie musi ich spłacać, bo ich nie ma. Zajmie się tylko rozwojem PGM, budowaniem (...)”

– napisał na swoim facebookowym profilu Z. Czekierda.

Kilka dni temu Rada Nadzorcza PGM sp. z o.o. w Przemyślu ogłosiła konkurs na nowego prezesa tej miejskiej spółki.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/01/2025 14:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama