Kolejna miejska spółka – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej – będzie mieć nowego prezesa. Ze stanowiskiem pożegnał się Zbigniew Czekierda, którzy przeszedł na emeryturę. Szefował PGM-owi od lutego 2020 roku.
Do zmiany na stanowisku prezesa doszło już w kilku miejskich spółkach. Z posadą pożegnali się m.in. Andrzej Ziemniak (PGK) czy Mariusz Kwaśny (PWiK). Zostali odwołani przez rady nadzorcze. Wcześniej do zmian doszło w TBS-ie (tam także szefował Z. Czekierda). Póki co stanowiska zachowują m.in. Piotr Pyszczuk (MZK), Marzena Żak-Popowicz (ZUK) czy Tomasz Szczerbowski (MPEC).
Z. Czekierda podziękował władzom miasta za współpracę, oficjalnie podejmując decyzję o przejściu na emeryturę. Przymiarki do tego trochę trwały, bo około osiem miesięcy. Przypomnijmy, że Z. Czekierda był bohaterem niecodziennej wręcz sytuacji z początku 2020 r., kiedy najpierw został powołany przez radę nadzorczą na prezesa PGM sp. z o.o., potem został z tego stanowiska… odwołany, by 7 kwietnia 2020 r. zostać na to stanowisko powołany ponownie[paywall].
– napisał na swoim facebookowym profilu Z. Czekierda.
Kilka dni temu Rada Nadzorcza PGM sp. z o.o. w Przemyślu ogłosiła konkurs na nowego prezesa tej miejskiej spółki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze