Reklama

Żeglowali setki kilometrów od morza [GALERIA]

Na reaktywowanej przez Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu odbył się II Piknik Żeglarski, którego byliśmy patronem medialnym. – Tym razem nowością były rodzinne zawody kajakowe, które, mam nadzieję, na stałe wpiszą się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez nas na przystani – powiedział kapitan Jacek Podwyszyński.

8 września br. ulica 22 Stycznia w Przemyślu tętniła życiem. Na stadionie Czuwaju swój ostatni mecz w lidze futbolu amerykańskiego rozegrały Przemyskie Niedźwiedzie, tuż obok trwał II Rodzinny Piknik Żeglarski, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Róża Wiatrów”[paywall].

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Malowanie buzi, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa czy lody – takie punkty programu znaleźć można na wielu imprezach. Ale już możliwość popływania kajakiem i pontonem RIB to w nadsańskim grodzie niezwykłość.  Chętnych do skorzystania z okazji nie brakowało. W rodzinnych zawodach kajakowych pierwsze miejsce zajęli Tomasz i Kuba Kłuskowie, drugie – Paweł i Zuzia Grabasowie, zaś trzecie – Jacek i Marta Chuchrowie.

Reklama

–  Z zaproszenia na piknik skorzystali między innymi podopieczni domów dla dzieci z ulicy Jasińskiego oraz Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta w Przemyślu, z którymi na stałe współpracujemy, udowadniając, że żeglarstwo jest dla wszystkich – powiedział J. Podwyszyński.

Prawo jazdy na żaglówki

Piknik był podsumowaniem tegorocznego sezonu żeglarskiego, choć ten się jeszcze nie zakończył. Pod koniec września odbędzie się ostatnie w tym roku szkolenie żeglarskie na Jeziorze Solińskim, zakończone egzaminem państwowym na patent „żeglarza jachtowego”.– Nadal trwa remont pomieszczeń przystani wodnej. Jeszcze w tym roku odmalujemy pozostałą część elewacji budynku. Wszyscy chętni mogą dołożyć swoją cegiełkę do remontu tego miejsca poprzez wpłaty na portalu internetowym pomagam.pl. Wszystkie zdobyte pieniądze przeznaczymy na zakup materiałów. Prace wykonują wolontariusze stowarzyszenia, dlatego udało się zrobić tak wiele za tak niewiele – podsumowała prezes „Róży Wiatrów” kpt. Agnieszka Kowaliw.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-09-22 11:23:18

    Miasta które się rozwijają zawsze są zwrócone do rzeki.Miasta w stagnacji zawsze odwróceni od rzeki.A jak jest w naszym mieście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dtguji - niezalogowany 2019-09-22 18:20:30

    Jesteście patronami medialnymi, a o Pikniku Żeglarskim piszecie po dwóch tygodniach... Dzisiaj była Przemyska Dycha - artykuł już jest, jakie są priorytety w pisaniu artykułów? Pytanie do redaktorów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-09-23 09:43:48

    To główne zdjęcie artykułu nie jest ze "zbiorów własnych" tylko stąd :https://www.facebook.com/buda.zajeciapozalekcyjne/photos/pcb.2569311569847735/2569310029847889/?type=3&theater Proszę Podać poprawnego autora !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama