Rozpoczęło się zgłaszanie wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Łącznie do wydania będzie 1,5 miliona złotych. Ostateczną listę projektów, które zostaną wybrane do realizacji poznamy w drugiej połowie września br.
– Doświadczenia ubiegłych dwóch lat nie pozostawiają wątpliwości, co do aktywności i pomysłowości przemyślan – mówi Robert Choma, prezydent Przemyśla. – Jestem przekonany, że i w tym roku [paywall] zgłoszone zostaną pomysły oryginalne, świeże, a przede wszystkim będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, poprawiający jakość życia w naszym najbliższym otoczeniu. Zachęcam do dzielenia się swoimi inicjatywami, które będą nie tylko bezpośrednim udziałem w rozwój naszego miasta, ale również ważną informacją dla samorządu na temat oczekiwań mieszkańców – dodaje.
Terminarz konsultacji podzielono na III etapy. I rozpoczęty właśnie to zgłaszanie przez mieszkańców propozycji do budżetu. Można do uczynić do 19 lipca br. na specjalnym formularzu dostępnym pod adresem www.przemysl.pl bądź w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu. II etap (od 20 lipca do 24 sierpnia br.) to weryfikacja zgłoszonych pomysłów pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. faktycznych możliwości realizacji, szacunkowych kosztów. Na przełomie sierpnia i września br. powstanie lista projektów dopuszczonych do głosowania, które w tym roku w przeciwieństwie do lat poprzednich będzie odbywało się elektronicznie poprzez stronę internetową.
– Przypominam, że zgłoszone zadania muszą mieć charakter inwestycji lub remontu o wartości nie przekraczającej 300 tys. zł – informuje prezydent Choma. – W regulaminie Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok nastąpiło kilka istotnych zmian, dlatego wszystkich wnioskodawców proszę o wnikliwe zapoznanie się z jego zapisami, tak aby pomysły, które Państwo zgłosicie spełniały warunki formalne – dopowiada.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze