Wybrano projekty zgłoszone przez zarządy przemyskich dzielnic, które w 2018 roku zostaną zrealizowane w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Ich sfinansowanie pochłonie ponad 700 tysięcy złotych.
– Swoje propozycje złożyło 20 z 21 zarządów, nie wpłynął wniosek Zarządu Osiedla „Kruhel Wielki” – informuje Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla. – Prezydent rozważa jednak przeznaczenie wskazanej w regulaminie kwoty na jedną z inwestycji na terenie tego osiedla – dodaje.
Złożone projekty były weryfikowane m.in. pod względem zgodności z dokumentami planistycznymi miasta, możliwości realizacji, szacunkowego kosztu. Zgodnie z regulaminem pula pieniędzy dla danego osiedla zależna była od liczby jego mieszkańców. W tym roku – w stosunku do roku ubiegłego zwiększona została pula dla najmniejszych pod względem liczby mieszkańców osiedli: z 20 tys. do 25 tys. zł. Realizacji doczekają się następujące ze zgłoszonych pomysłów:[paywall] montaż podziemnego pojemnika na odpady w rejonie placu Rybiego będącego alternatywą dla tradycyjnych kubłów, modernizacja boiska do piłki nożnej przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II i boiska do koszykówki przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich, przebudowa schodów prowadzących do boiska do siatkówki i budowa dodatkowego chodnika do parku sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Kmiecie, kontynuacja budowa oświetlenia przy ulicy Goszczyńskiego, ulicy Onufrego Zagłoby i ulicy Obronnej, budowa placu zabaw przy ulicy Glazera między blokami nr 24 i 26, instalacji kamery monitoringu miejskiego na skrzyżowaniu ulicy Św. Jana i Salezjańskiej, remont chodnika przy ulicy Opalińskiego, budowa plenerowej siłowni przy Szkole Podstawowej nr 6 i rozbudowa już istniejącej na osiedlu Winna Góra wraz z remontem usytuowanego tam ciągu pieszo-rowerowego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Kpiny i tyle.