Reklama

Zielone światło przy Grunwaldzkiej o pięć sekund za krótko

18/11/2017 18:18

– Na ulicy Grunwaldzkiej, na przejściu dla pieszych koło szkoły numer 16 zielone światło świeci się zdecydowanie za krótko. To ruchliwa ulica i nie każdemu udaje się zdążyć – skarżą się mieszkańcy korzystający z tego przejścia.

Sprawdziliśmy. Faktycznie zielone światło na sygnalizatorze świeci się dziesięć sekund. Dla kogoś młodego, sprawnego, wystarczająco długo, żeby przejść przez jezdnię, ale bardziej wiekowe osoby mają już z tym problem.

Starsza pani chce przejść i czeka przy krawężniku. Zapala się zielone światło. Pani z przyzwyczajenia, odruchowo, patrzy w lewo, patrzy w prawo. Mija dwie sekundy, nim decyduje się na przejście. Na osi jezdni jeszcze raz sprawdza, czy nic nie nadjeżdża. Robi dwa kroki i zapala się czerwone. Pani[paywall] nerwowo drepcze, żeby jeszcze zdążyć przejść. Udało się, ale czy konieczny jest taki dyskomfort? 

Podobny problem mają rodzice prowadzący małe dzieci do pobliskiej szkoły. Pewnym udogodnieniem jest przycisk na sygnalizatorze uruchamiający zielone światło, ale co z tego, skoro świeci się ono za krótko. Wystarczyłoby przeprogramować urządzenie sterujące światłami i wydłużyć czas o pięć sekund. O taką możliwość zapytaliśmy Jacka Cieleckiego, dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. 

– Przeanalizujemy sytuację na tym przejściu, które zostało stworzone ze względu na znajdującą się w pobliżu szkołę. Jeżeli tylko będzie możliwość, postaramy się temu zaradzić. Choć mogą być problemy z przestarzałym już urządzeniem sterującym – obiecuje dyrektor J. Cielecki.


fot.Jacek Szwic
Dla starszych dziesięć sekund to za mało, żeby bez stresu przejść przez jezdnię.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asf - niezalogowany 2017-11-18 19:55:48

    To fakt trzeba biegusiem ale za to na ul 3 maja za Rossmanem czerwone świeci się 30 min , zielone 30 sekund .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    eloszka - niezalogowany 2017-11-21 19:45:12

    I prawidłowo, przynajmniej ulica nie jest zakorkowana. Swiatła świecą wystarczająco długo i trzeba być nieogarniętym debilem by nie zdążyć. Moja babcia o kulach chodzi i codziennie na tych światłach bez problemu przemyka. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2017-11-26 20:54:36

    Tak , najważniejsze auta .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama