Roznegliżowana Kinga Rusin na okładce ogólnopolskiej gazety dla kobiet wyglądała naprawdę nieziemsko. Przykuła moją uwagę zarówno sama prezenterka, jak i zmieniony kolor okładki – z czerwonej na zieloną. Cel marketingowy został osiągnięty. Zainteresowałem się, bo oczywiście Kinga Rusin zdecydowała się pokazać co nieco w imię wyższych racji, czyli w imię ochrony Ziemi.
Co prawda nie rozumiem, dlaczego trzeba się rozebrać, aby zwrócić uwagę na oczywistą oczywistość. No ale to pewnie temat na zupełnie inną dyskusję, dotyczącą zgoła innych kwestii niż ekologia.
Z dużym zainteresowaniem obserwuję oddolny ruch młodych ludzi, którzy systematycznie organizują spontaniczne protesty w obronie Ziemi. Ta spontaniczność jest ciekawa. Nie ma nic wspólnego z polityką. Wynika z autentycznej troski o przyszłość swoją i, co ciekawe u młodych ludzi, dalszych pokoleń. Na tak zwanym Zachodzie Europy ekologia jest modnym tematem od pół wieku. U nas od kilkudziesięciu lat.
Nie zmienia to jednak faktu, że główne trendy w gospodarce nadal opierają się na zabójczym wykorzystaniu zasobów naszego globu. A politycy bardziej politykują na temat ekologii, niż podejmują realne decyzje w tej materii. Miałem okazję porozmawiać z profesor Lidią Morawską, dyrektor Międzynarodowego Laboratorium Jakości Powietrza i Zdrowia, o odnawialnych źródłach energii. Pani profesor nie miała żadnych wątpliwości. Decyzja należy tylko i włącznie do władz poszczególnych krajów.
Technologicznie świat jest przygotowany, aby zrezygnować z ropy, węgla, nadmiernego zużycia wody, plastiku. Innej drogi nie ma. Albo się opamiętamy, albo zmierzamy do globalnej katastrofy. Poraziły mnie słowa młodego chłopaka, uczestnika proekologicznej manifestacji. W ogólnym zarysie jego wypowiedź brzmiała następująco: „Jeżeli sytuacja na Ziemi będzie się tak rozwijać, nie dożyję pięćdziesiątki. Po co mam zakładać rodzinę? Po co sprowadzać na świat dzieci, skoro nie mają szans na przetrwanie? Byłoby to z mojej strony nieetyczne”.
Nigdy w ten sposób nie pomyślałem o ekologii. Tak pesymistyczna refleksja u dwudziestoletniego chłopaka daje do myślenia. W tym wieku rozważa się raczej działania mocno prokreacyjne, a nie kwestie apokaliptyczne.
Okładka z Kingą Rusin była udana, ale czy wpłynie na ekologiczne decyzje polskiego rządu? Wątpię. Jedyna nadzieja w masowym oddolnym ruchu młodych ludzi upominających się o swoją przyszłość. Młodzi ludzie mają rodziców i dziadków. Im też powinno zależeć na spokojnej przyszłości następców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kinga stale stara się zwrócić uwagę ludzi na takie oczywiste problemy i cieszę się, że tym razem zrobiła świetną robotę. Brawo
w sumie ten pomysł wzbudził uwagę, więc można go nazwać udanym. Kingo, tak trzymać!
Też mi atrakcja.Babcia w negliżu.Dziadki się niepotrzebnie podniecająAle każdy rodzaj lansu jest dobry lecz nie zawsze dla lansującego.Ekologia w naszym regionie czy tez kraju to żart.Prawda.Prawią o niej ci co maja najmniej do powiedzenia.
POŁOŻYŁA SIĘ NAGO MA TALERZU BO... - FAKT.PL
YOUTUBE.COM - ULICZNY OPRYSZEK - ZIEMIA
Gniew Matki Ziemi wciąż rośnie !!! Mięso albo zagłada ludzkości !!! Wybór należy do Ciebie !!! Czasu jest bardzo mało !!!YOUTUBE.COM - CZY JEDZĄC MIĘSO NISZCZYMY PLANETĘ?SPOŻYCIE MIĘSA I JEGO WPŁYW NA ZDROWIE I ŚRODOWISKO - OTWARTEKLATKI.PLYOUTUBE.COM - HOME ZIEMIA SOS LEKTOR PL
''Dym penetruje atmosferęTo pochodzi z przemysłu ciężkiegoWarstwy powietrza które nas otaczająZostały zatrute przez ogromne kominy fabrykZanieczyszczenie środowiskaZniszczenia nie do oszacowaniaWysokie stężenie azotuWypiera tlenDusimy się gazem przez nas wyprodukowanymPrzedstawiam wam śmierć Matki NaturyKwaśny deszcz spada z niebaIm więcej będziemy tego wdychać tym szybciej umrzemyZmiana klimatu, odparowywanie klimatuLasy zamieniają się w pustynię i nie odrastająEliminacja gatunków zwierzątZiemia wykonuje swój ostatni obrótProces duszeniaNadchodzące ludobójstwoNaturalne procesy odwróconeSamobójstwo ludzkościDlaczego chcemy rodzić dzieciSkoro niszczymy naszą planetę?Dziedzictwem tego pokolenia będzie Planeta zagrożona zniszczeniem''PESTILENCE - PROCESS OF SUFFOCATION - TEKSTOWO.PL
OGÓLNOPOLSKI ZAKAZ KOSZENIA TRAW I WYCINKI DRZEW W OKRESIE UPAŁU-SUSZY-SMOGU - SECURE.AVAAZ.ORG
Theo nie napinaj się tak,władze Przemyśla od dawna wzięły sobie do serca postulaty głoszone przez Ciebie.Nie kosza żadnego zielska dla dobra planety.
Kilkakrotnie słyszałem w tv , radio wypowiedzi naukowców / ale kto ich w odróżnieniu o politykierów słucha? , że za wzrost temperatury odpowiedzialne są zmiany , cykliczne zmiany na słońcu . Człowiek ma ich zdaniem ledwie kilkuprocentowy wpływ. A cała ta histeria klimatyczna jest rozpętana prze lobby zachodnie mające technologie budowy reaktorów atomowych , którym to zależy na ich sprzedaży za ciężkie pieniądze. I za ich gigantyczne pieniądze zaczęto kilkadziesiąt lat temu pranie mózgu .
Kinga stale stara się zwrócić uwagę ludzi na takie oczywiste problemy i cieszę się, że tym razem zrobiła świetną robotę. Brawo
w sumie ten pomysł wzbudził uwagę, więc można go nazwać udanym. Kingo, tak trzymać!
Też mi atrakcja.Babcia w negliżu.Dziadki się niepotrzebnie podniecająAle każdy rodzaj lansu jest dobry lecz nie zawsze dla lansującego.Ekologia w naszym regionie czy tez kraju to żart.Prawda.Prawią o niej ci co maja najmniej do powiedzenia.