Reklama

Zimo, dziękujemy! Może uda się wyremontować kilka ulic

Jeśli prognozy pogody się sprawdzą, prawdziwej zimy w tym roku już nie będzie. Jedni się martwią, inni cieszą. Wśród tych drugich są z całą pewnością szefowie i pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Będą oszczędności, które – być może – pozwolą na remont niektórych ulic czy odmalowanie poziomego oznakowania dróg.

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2019 – 2020, ogłoszony przez ZDM, wygrała miejska spółka – Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu. Umowa opiewała na 3,5 mln zł[paywall]. Tyle zakład mógł wydać, gdyby na przemyskich ulicach zagościł śnieg, a jezdnie pokryłaby np. niebezpieczna warstwa gołoledzi. Ale nie „zagościł”. A jeśli już, były to incydenty, które do tej pory pochłonęły ułamek tej kwoty. Jeśli zimy rzeczywiście nie będzie, czy można liczyć, że pieniądze te zostaną przeznaczone na inne pilne, drogowe inwestycje?

Trudno dywagować czy przytaknąć. Wszystko zależy od organu nadrzędnego, czyli władz miasta Przemyśla. Jeśli te uznają, że niezbędne przedsięwzięcia, jak choćby połatanie dziur na kilku ulicach czy wreszcie solidne zabranie się za poziome oznakowanie dróg, są potrzebne, tak zapewne się stanie.

Reklama

Taką samą nadzieję ma dyrektor ZDM w Przemyślu Jacek Cielecki. – Najwięcej na razie wydaliśmy na... przygotowania. Sprzętu czy materiałów. W ubiegłym roku kilka razy byliśmy w pełnej gotowości i tyleż razy sprzęt wyjeżdżał do akcji. W tym roku ledwie dwukrotnie. Do tej pory wydaliśmy około 300 tysięcy złotych. Jest koniec stycznia. Na bieżąco śledzimy prognozy pogody i niewiele wskazuje na to, że zima do nas zawita. Ale to oczywiście nie jest powodem , aby spocząć na laurach. W gotowości musimy być cały czas, bo zima lubi zaskakiwać – powiedział J. Cielecki. – Jeśli pieniądze nam zostaną, marzę o tym, aby mogły zostać przeznaczone na remonty przemyskich ulic. Wiele z nich wymaga tego, niektóre nawet natychmiast. Czy wystarczy na odmalowanie oznakowania poziomego. To na najważniejszych miejskich arteriach już zrobiliśmy. Czy na innych będzie potrzeba, przekonamy się na wiosnę, kiedy przeprowadzimy wizję w terenie. Powiem szczerze, że jestem za tym, aby zimy już nie było. Z tego co wiem, podobnego zdania są szefostwa i pracownicy wszystkich zarządów dróg w naszym kraju – z uśmiechem podsumował dyrektor przemyskiego ZDM-u.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2020-01-29 19:28:24

    Być może . Zimy nie było pieniędzy też nie będzie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    krótko przemyski obserwator - niezalogowany 2020-01-29 19:54:25

    Aktualnie w AEROPOLIS działa ponad 40 firm. Do największych z nich należą MTU Aero Engines, BorgWarner, Goodrich Aerospace, Mc Braida, FIBRAIN, OPTeam, BSH (dawny Zelmer), META-ZEL, ML System. Poniesione przez przedsiębiorców nakłady inwestycyjne przekroczyły w 2016 roku 2 miliardy złotych. Nie należy się martwić to nie Przemyśl ,to w rzeszowskich strefach ekonomicznych , w dzisiejszej kronice z Rzeszowa informacja o kolejnych 14 inwestorach , zaś w dalszej kolejności oczekuje  17, łączna liczna zatrudnienia 3.500 pracowników. A teraz przemyskie zadupie , deficytowy zjazd ,  łatanie uliczek i chodników  i ogłupiający  hejnał z wieży zegarowej , grający raczej  melodie o upadku ponoć wolnego i królewskiego Przemyśla.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2020-01-30 00:10:46

    Remont dróg oznacza też w prostej linii eksterminację i rzeź przydrożnej zieleni z drzewami na czele, którą to karygodną, patologiczną metodę ZDM już nie raz wprowadziło w życie !!!DRZEWA W MIEŚCIE JAKA ROLĘ PEŁNIĄ DRZEWA W ... - EKOLOGIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama