Reklama

Zjazd w ul. Tatarską został złagodzony

23/08/2015 16:24

Zjazd z ul. Przemysława w Tatarską nie stanowi już zagrożenia dla kierowców. Przed kilkoma dniami został odpowiednio złagodzony. Wcześniej kierowcy ryzykowali zawieszeniem samochodu na stromym zakręcie.

O problemie pisaliśmy w Życiu Podkarpackim 22 lipca. Ul. Tatarska rozpoczyna swój bieg przy murach klasztoru Karmelitanek Bosych i prowadzi ze starówki wprost do najbardziej reprezentatywnych miejsc miasta: na Zniesienie, Kopiec Tatarski i wyciąg narciarski.
Od wielu lat poważny problem stwarzał zjazd z ul. Przemysława. Był tak stromy, że niejednokrotnie kierowcy zahaczali podwoziem samochodu o asfalt.[paywall] Czasem kończyło się tylko na zarysowaniu miski olejowej, czasem pojazd się zawiesił, a czasem dochodziło do poważniejszych uszkodzeń. Po naszej interwencji władze miasta zapowiedziały skierowanie w to miejsce pracowników Zarządu Dróg Miejskich. Dziś zjazd jest już złagodzony.
– Wreszcie to wygląda jak trzeba. Teraz nikt już tutaj nie uszkodzi samochodu – mówi Henryk Hawryś, przewodniczący zarządu osiedla „Przemysława”.
Na remont czeka wciąż nawierzchnia ul. Tatarskiej. – Turyści powinni iść i podziwiać widoki nad miastem, a zamiast tego muszą patrzeć na wystające betonowe płyty, żeby się nie przewrócić. O mieszkańcach już nawet nie wspominam, którzy muszą na co dzień się z tym zmagać – opisuje H. Hawryś.
Stan ulicy, delikatnie rzecz ujmując, daleko odbiega od zadowalającego. Zwłaszcza w tak reprezentatywnej części miasta. Zamiast asfaltu są popękane i dziurawe betonowe płyty, a zamiast poboczy lub chodnika, wysypany żwir i kamienie. Brakuje latarni.
Władze Przemyśla zapowiadają, że gruntowny remont tatarskiej jest przewidziany na przyszły rok. Droga zostanie poszerzona, pojawią się też nowe latarnie.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xufhh - niezalogowany 2015-08-24 00:34:14

    Cud nad Sanem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hggujjgh - niezalogowany 2015-08-24 00:45:20

    I tak się zakończył remont ul Tatarskiej obicywany od 50 lat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2015-08-26 09:26:15

    Co za debile! Nawet drogi nie potrafią wyremontować.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama