Było niemal jak podczas wręczania Oskarów w Hollywood. Zabrakło tylko czerwonego dywanu… I dobrze, bo nie o przepych chodziło, a o nagrodzenie tych, którzy swoją działalnością przyczyniają się do promocji powiatu na arenie ogólnopolskiej i światowej. 17 stycznia br. wręczone zostały pierwsze w historii powiatu statuetki „Złoty Archanioł Powiatu Jarosławskiego”.
Sala widowiskowa Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki była areną wyjątkowej, historycznej, bo pierwszej ceremonii wręczenia statuetek „Złoty Archanioł Powiatu Jarosławskiego”. Wyróżnienia ustanowionego przez zarząd powiatu jarosławskiego, którego pomysłodawcą był starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.
Dlaczego „archanioły”? Z bardzo prostej i absolutnie zrozumiałej przyczyny. Patronem powiatu jarosławskiego jest święty Michał Archanioł. Ogłoszony nim został dokładnie 29 września 2006 r. Jego atrybuty, czyli ognisty miecz i waga (symbolizująca zwycięstwo i sprawiedliwość) znajdują się w herbie powiatu jarosławskiego.
Znakomicie przygotowana impreza zgromadziła wielu gości. Wymienienie wszystkich jest na tyle karkołomnym przedsięwzięciem, że nie będziemy tego robić[paywall].
Absolutnie najważniejszymi postaciami ceremonii byli jednak laureaci „Złotego Archanioła Powiatu Jarosławskiego”. O tym, kto go otrzyma, decydowała specjalnie powołana do tego celu kapituła, której szefowała przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec. Wybór – jak było do przewidzenia – był orzechem twardym do zgryzienia, ale ostatecznie musiał zostać wydany werdykt. Na jego podstawie sześć osób i instytucji otrzymało statuetkę (laureaci w ramce obok). Wszyscy z miasta Jarosławia.
Uroczysta gala została poprzedzona dorocznym spotkaniem opłatkowym samorządowców powiatu jarosławskiego. Te dwa wydarzenia zostały uświetnione przez znakomite występy muzyczne. Najpierw koncertem kolęd w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie pod batutą kapelmistrza kpt. Marcina Bąby, której towarzyszyła zwyciężczyni programu „Szansa na sukces” i już niebawem podkarpacka, wokalna reprezentantka podczas festiwalu piosenki w Opolu, czyli Małgorzata Boć. Na finał gali wszyscy mieli przyjemność wysłuchać koncertu zespołu „Giardino di Delizie”, który przybył do Jarosławia na zaproszenie starosty jarosławskiego z Włoch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze