Reklama

Złoty siłacz ze Świętoniowej

23-letni Piotr Marszał ze Świętoniowej w powiecie przeworskim został mistrzem Polski juniorów do lat 23 w wyciskaniu sztangi leżąc w wadze do 120 kg. Jego wynik to 190 kg.

X Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym odbyły się podczas gali pod nazwą „FIWE Fitness Trade Show Wonderland” w Warszawie. Przez trzy dni najlepsi zawodnicy w Polsce rywalizowali w kilku[paywall] kategoriach wiekowych: juniorów i juniorek (do 16, 18, 20 i 23 lat), seniorów i seniorek oraz weteranek i weteranów. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Piotr Marszał spisał się kapitalnie, choć nie do końca był zadowolony ze swojego wyniku. Przede wszystkim dlatego, że mógł być okazalszy, ale trzymiesięczna przerwa w okresie kwarantanny mocno pokrzyżowała mu plany.

Reklama

Jego przygoda z ciężarami zaczęła się 6 lat temu. Początkowo ćwiczył w domu, ale prawdziwe treningi na siłowni zaczął dopiero w szkole średniej. Pierwszą siłownią był „Hades” przy ul. Bernardyńskiej w Przeworsku. Siłownia, której już nie ma. Chodził tam przez 3 lata.
Złoto w Warszawie to największy sukces w dotychczasowej karierze, ale nie pierwszy. W kwietniu 2019 r. zdobył srebrny medal na Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym także w kategorii juniorów do lat 23 w wadze do 120 kg z wynikiem 175 kg. I gdyby nie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, pojechałby na Mistrzostwa Europy i świata, podczas których wcale nie byłby bez szans na udany występ.

Jak sam wspomniał, tych medali by nie było, gdyby nie pomoc trenerów i kadry szkoleniowej. Przede wszystkim Grzegorza Mikuły, trenera w klubie sportowym Studio Mocy Kolbuszowa.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama