Miasto złoży wniosek o dofinansowanie remontu ul. Bielskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Planowana od kilku lat inwestycja ma szansę na realizację w przyszłym roku.
Radni przyjęli w poniedziałek uchwałę, która pozwala na przystąpienie do projektu. Zgodnie z planem ma zostać wymieniona nawierzchnia jezdni oraz chodniki, umocnione skarpy, wymienione[paywall] wpusty uliczne wraz z przykanalikami oraz przeprowadzona regulacja pionowa infrastruktury podziemnej. Remont zakłada prace na odcinku prawie 1700 metrów od ul. Grunwaldzkiej do ul. Sikorskiego.
Całkowita wartość prac szacowana jest na 6 mln 880 tys. zł. Remont miałby się odbywać w dwóch etapach w 2020 i 2021 r. Możliwe do uzyskania dofinansowanie kosztów kwalifikowanych wynosi od 50 do 80 proc.
Ul. Bielskiego była planowana do remontu już wcześniej. Zakładano, że uda się go rozpocząć w minionym roku, ale wiosną okazało się, że samorządy złożyły tak dużo wniosków, że wojewoda obniżył wysokość dotacji do 50 proc. Ówczesne władze miasta stwierdziły, że Przemyśl nie udźwignie dwóch dużych remontów i zdecydowały, że będą kontynuować rozpoczęte prace na ul. Wysockiego, natomiast Bielskiego musiało poczekać.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ulica Bielskiego jest jedną z najdłuższych w Przemyślu i doskonałym łącznikiem pomiędzy ul. Krakowską i ul. Grunwaldzką, lecz od lat jest zaniedbywana. Co roku na pewnym odcinku była łatana przez "pryskacza" piaskiem asfaltowanym, a po deszczach wracała do pierwotnego kształtu, czyli dziur rozmieszczonych jak w serze szwajcarskim. Gdyby przy niej mieszkał jakiś notabl, już dawno by było po remoncie. Cieszyć może natomiast fakt, że ktoś wrócił po rozum do głowy i usunął znak STOP przy skrzyżowaniu z ul. Swobodną, dając pierwszeństwo jadącym ul. Bielskiego. Trochę to trwało, ale "zrozum rozum".
Kiedy dokończenie przebudowy ulicy Wysockiego, zostało niebezpieczne 700 , ostatnia ulica wyjazdowa z miasta
Otóż notabl mieszka przy tej ulicy a mianowicie szef Zarządu Dróg Miejskich Cielecki, radny Krużel, niegdyś tw. Krzysztof i to właśnie może być problemem, że nikt się za tą ulicę nie bierze..
Bez urazy ale...k...a nareszcie!
Ulica Bielskiego jest jedną z najdłuższych w Przemyślu i doskonałym łącznikiem pomiędzy ul. Krakowską i ul. Grunwaldzką, lecz od lat jest zaniedbywana. Co roku na pewnym odcinku była łatana przez "pryskacza" piaskiem asfaltowanym, a po deszczach wracała do pierwotnego kształtu, czyli dziur rozmieszczonych jak w serze szwajcarskim. Gdyby przy niej mieszkał jakiś notabl, już dawno by było po remoncie. Cieszyć może natomiast fakt, że ktoś wrócił po rozum do głowy i usunął znak STOP przy skrzyżowaniu z ul. Swobodną, dając pierwszeństwo jadącym ul. Bielskiego. Trochę to trwało, ale "zrozum rozum".
Kiedy dokończenie przebudowy ulicy Wysockiego, zostało niebezpieczne 700 , ostatnia ulica wyjazdowa z miasta