Reklama

Złożą wniosek na remont Bielskiego

31/08/2019 19:42

Miasto złoży wniosek o dofinansowanie remontu ul. Bielskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Planowana od kilku lat inwestycja ma szansę na realizację w przyszłym roku.

Radni przyjęli w poniedziałek uchwałę, która pozwala na przystąpienie do projektu. Zgodnie z planem ma zostać wymieniona nawierzchnia jezdni oraz chodniki, umocnione skarpy, wymienione[paywall] wpusty uliczne wraz z przykanalikami oraz przeprowadzona regulacja pionowa infrastruktury podziemnej. Remont zakłada prace na odcinku prawie 1700 metrów od ul. Grunwaldzkiej do ul. Sikorskiego.

Całkowita wartość prac szacowana jest na 6 mln 880 tys. zł. Remont miałby się odbywać w dwóch etapach w 2020 i 2021 r. Możliwe do uzyskania dofinansowanie kosztów kwalifikowanych wynosi od 50 do 80 proc.

Ul. Bielskiego była planowana do remontu już wcześniej. Zakładano, że uda się go rozpocząć w minionym roku, ale wiosną okazało się, że samorządy złożyły tak dużo wniosków, że wojewoda obniżył wysokość dotacji do 50 proc. Ówczesne władze miasta stwierdziły, że Przemyśl nie udźwignie dwóch dużych remontów i zdecydowały, że będą kontynuować rozpoczęte prace na ul. Wysockiego, natomiast Bielskiego musiało poczekać.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Cichy - niezalogowany 2019-08-31 22:41:10

    Bez urazy ale...k...a nareszcie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbigniew - niezalogowany 2019-09-01 05:39:23

    Ulica Bielskiego jest jedną z najdłuższych w Przemyślu i doskonałym łącznikiem pomiędzy ul. Krakowską i ul. Grunwaldzką, lecz od lat jest zaniedbywana. Co roku na pewnym odcinku była łatana przez "pryskacza" piaskiem asfaltowanym, a po deszczach wracała do pierwotnego kształtu, czyli dziur rozmieszczonych jak w serze szwajcarskim.  Gdyby przy niej mieszkał jakiś notabl, już dawno by było po remoncie. Cieszyć może natomiast fakt, że ktoś wrócił po rozum do głowy i usunął znak STOP przy skrzyżowaniu z ul. Swobodną, dając pierwszeństwo jadącym ul. Bielskiego. Trochę to trwało, ale "zrozum rozum". 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyslak - niezalogowany 2019-09-01 17:43:02

    Kiedy dokończenie przebudowy ulicy Wysockiego,  zostało niebezpieczne 700 , ostatnia ulica wyjazdowa z miasta 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama