Reklama

Zmarła kobieta zarażona COVID-19 z pow. lubaczowskiego [AKTUALIZACJA]

30/03/2020 09:27

Zmarły dwie osoby zarażone COVID-19 na Podkarpaciu. To 32-letnia kobieta z pow. lubaczowskiego i 80-letni mężczyzna z pow. krośnieńskiego.

- Z przykrością informujemy o dwóch zgonach w szpitalu w Łańcucie. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące. Szczegóły zostaną podane przez szpital w Łańcucie w oświadczeniu na stronie szpitala – taką wiadomość przekazała przed chwilą Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6 539 osób, a 10 616  poddane jest kwarantannie. 72 osoby przebywa na hospitalizacji. Badania laboratoryjne potwierdziły 76 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Cztery osoby zmarły, a 4 wyzdrowiały.

Reklama

AKTUALIZACJA



32-letnia kobieta to mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Przyczyną zgonu było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Zmarła w dziewiątej dobie leczenia, 30 marca o godz. 7.00.

„Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca ty 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO” – poinformował szpital w Łańcucie w oświadczeniu.

 

80-letni mężczyzna pochodził z powiatu krośnieńskiego. Zakażeniu COVID-19 towarzyszyło ciężkie zapalenie płuc. Pacjent zmarł w pierwszej dobie pobytu w szpitalu 29 marca o godz. 23.55.

Reklama

„Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi (przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce w 09.2019 r.)” – podała dyrekcja placówki.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-03-30 10:10:14

    Rozumiem,ze tego typu informacje służą do budowania napięcia o stanie zagrożenia szczególnie u osób o słabej kondycji psychicznej.Wykańczanie psychiczne ludzi też jest bardzo skutecznym sposobem przenoszenia w zaświaty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    on - niezalogowany 2020-03-30 11:23:23

    Tadeusz, sluza do tego, zeby byc rzetelnie poinformowanym.  Chcialbys np. isc na SOR i nie byc poinformowanym, ze wykryty zostal koronawirus, tylko dlatego, zeby nie siac paniki? Chyba wolalbys znac prawde i nie przychodzic na taki SOR? Tak samo dobrze jest znac w jakich miejscowosciach jest wykryty, bo mozna dodatkowo bardziej uwazac. A informacje o chorobach wspolistniejacych tez sa wazne, przeciez to nie nasza wina, ze takie osoby sa bardziej narazone a takie info akurat dziala uspokajajaco. Osoby obciazone innymi chorobami musza duzo bardziej zadbac teraz o siebie i musi im ktos pomagac, np. robiac zakupy ale nie wchodzac za drzwi.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    deb - niezalogowany 2020-03-30 12:45:12

    jednych wiedza uspokaja a drugich wręcz przeciwnie jak widać niestety

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama