Reklama

Zmiana na stanowisku wiceburmistrza Jarosławia


Od wczoraj, 8 września, Jarosław ma nowego wiceburmistrza. Decyzją burmistrza M. Nazarewicza została nim Magdalena Lehnart, dotychczasowa dyrektor wydziału oświaty i sportu.


Magdalena Lehnart zastąpiła na stanowisku Patrycję Lachnik, powołaną na wiceburmistrza 3 czerwca ub.r. (wcześniej pełniącą w urzędzie stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Spraw Społecznych i Obronnych, a także pełnomocnika ds. informacji niejawnych). P. Lachnik funkcję zastępcy burmistrza przestała sprawować 8 września br.

Nowa wiceburmistrz – Magdalena Lehnart – od 1 października 2024 r. pełniła w ratuszu stanowisko dyrektora wydziału oświaty i sportu, zastąpiwszy na tym miejscu przechodzącą na emeryturę Renatę Chlebowską. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii (ukończyła studia magisterskie na kierunku ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu). Z resortem oświaty Urzędu Miasta Jarosławia jest związana od maja 2005 r.

Reklama

To właśnie bogate doświadczenie i kompetencje w zarządzaniu placówkami oświatowymi oraz znajomość tematów oświatowych były głównym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zmianie kadrowej. Miasto stoi bowiem przed trudnymi wyzwaniami w sektorze edukacji.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/09/2025 13:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama