Od wczoraj, 8 września, Jarosław ma nowego wiceburmistrza. Decyzją burmistrza M. Nazarewicza została nim Magdalena Lehnart, dotychczasowa dyrektor wydziału oświaty i sportu.
Magdalena Lehnart zastąpiła na stanowisku Patrycję Lachnik, powołaną na wiceburmistrza 3 czerwca ub.r. (wcześniej pełniącą w urzędzie stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Spraw Społecznych i Obronnych, a także pełnomocnika ds. informacji niejawnych). P. Lachnik funkcję zastępcy burmistrza przestała sprawować 8 września br.
Nowa wiceburmistrz – Magdalena Lehnart – od 1 października 2024 r. pełniła w ratuszu stanowisko dyrektora wydziału oświaty i sportu, zastąpiwszy na tym miejscu przechodzącą na emeryturę Renatę Chlebowską. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii (ukończyła studia magisterskie na kierunku ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu). Z resortem oświaty Urzędu Miasta Jarosławia jest związana od maja 2005 r.
To właśnie bogate doświadczenie i kompetencje w zarządzaniu placówkami oświatowymi oraz znajomość tematów oświatowych były głównym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zmianie kadrowej. Miasto stoi bowiem przed trudnymi wyzwaniami w sektorze edukacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze