Reklama

Zmiana organizacji ruchu na Dworskiego

03/01/2016 11:03

Nowe oznakowanie na skrzyżowaniu ul. Dworskiego z Konarskiego ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Na razie większość kierowców jeździ po staremu.

Nową organizację ruchu wprowadzono w grudniu. Lewy pas służy teraz do skrętu w lewo, w ulicę Konarskiego, a prawy do jazdy na wprost i skrętu w ulicę Grottgera. Zmiany to efekt zdarzenia, do którego doszło w połowie października. 37-letni Ukrainiec, kierując volvo, nagle zmienił pas ruchu z prawego na lewy i zajechał drogę prawidłowo jadącej dacii. Kierująca nią 24-letnia kobieta, chcąc uniknąć zderzenia z volvo, staranowała barierkę ochronną przy chodniku i uderzyła w drzwi Centrum Kulturalnego. Na szczęście nikt nie został ranny.

– W minionym roku podobnych wydarzeń było dwa lub trzy. Należało na nie jakoś zareagować. Wprowadzone zmiany to stanowisko wypracowane przez Komisję do spraw Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu – mówi Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu.

Wspomniane zdarzenia polegały na tym, że ktoś z prawego pasa próbował skręcić w lewo, w Konarskiego i spychał jadące lewym pasem auta. Z tym, że taka sytuacja (która jest ewidentnym naruszeniem przepisów) nadal może wystąpić. Komisja ma jednak nadzieję, że wprowadzone oznakowanie, które jednoznacznie nakazuje jazdę w określonych kierunkach, zapobiegnie pomyłkom. Kierowcy wskazują natomiast na inny problem: obecnie zdarza się, że zbyt późno zauważają nowe rozwiązania, gwałtownie hamują i zmieniają pas z lewego na prawy. – Będzie więcej kolizji. Poza tym znak ustawiony jest blisko skrzyżowania, czyli w momencie, kiedy zaczyna obowiązywać. Nie ma wcześniej informacji o zmianach. Wiele osób jeździ na pamięć i być może nawet nie zauważyło znaku – ocenia pan Andrzej.


Na razie większość kierowców albo nie zauważa nowego oznakowania, albo je wprost ignoruje i lewym pasem jedzie prosto. – Na to wpływu nie mamy – mówi J. Cielecki. – Czas pokaże, czy nowe rozwiązanie się sprawdzi. Być może to kwestia czasu, aby kierowcy[paywall]  się przyzwyczaili – dodaje.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    weko - niezalogowany 2016-01-03 11:38:15

    To rozwiazanie jest do kitu i tylko spowolni poruszanie sie ul Dworskiego.Było dobrze to trzeba powymyslac i utrudnic.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ssss - niezalogowany 2016-01-03 12:18:11

    ciekawe jak długo ktoś nad tym myślał !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obywatel - niezalogowany 2016-01-03 12:28:39

    Pytam sie Po co? Po co utrudniac zycie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama