Nowe oznakowanie na skrzyżowaniu ul. Dworskiego z Konarskiego ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Na razie większość kierowców jeździ po staremu.
Nową organizację ruchu wprowadzono w grudniu. Lewy pas służy teraz do skrętu w lewo, w ulicę Konarskiego, a prawy do jazdy na wprost i skrętu w ulicę Grottgera. Zmiany to efekt zdarzenia, do którego doszło w połowie października. 37-letni Ukrainiec, kierując volvo, nagle zmienił pas ruchu z prawego na lewy i zajechał drogę prawidłowo jadącej dacii. Kierująca nią 24-letnia kobieta, chcąc uniknąć zderzenia z volvo, staranowała barierkę ochronną przy chodniku i uderzyła w drzwi Centrum Kulturalnego. Na szczęście nikt nie został ranny.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To rozwiazanie jest do kitu i tylko spowolni poruszanie sie ul Dworskiego.Było dobrze to trzeba powymyslac i utrudnic.
ciekawe jak długo ktoś nad tym myślał !!!
Pytam sie Po co? Po co utrudniac zycie?
a czy nie lepiej było by wprowadzić spowrotem drogę dwupasmową na jazdę na wprost ( w dół stronę Dworskiego) pozostawiając lewoskręt. Całe nieszczęście tego skrzyżowania polega na tym że wielu kierowcó a zwłaszcza przyjeżdnych skręcało w ulice Konarskiego z prawego pasa, co powodowało zagrożenie i częśte stłuczki i wypadki. Pozatym zmiana organizacji ruchu została wprowadzona bez należytej informacji.
Gdzie ktoś widział zagrożenie?..... teraz to dopiero zrobi się babajaga, jak ktoś w ostatniej chwili zorientuje się, że jest na niewłaściwym pasie, a będzie chciał jechać prosto... wielkie hamowanie i kolizja gotowa! Było dobrze, to po co zmieniać, chyba że za innowacyjny plan wpadła przed świętami niezła nagródka
namalowiac strzalke nakazu skretu w lewo na lewym pasie a na prawym nakaz jazdy prosto i po sprawie.....drogowcyPS>wyremontujcie te dziury bo az zal mi mojego zawieszenia w tym przemyslu, choma kladki buduje a podstawowych rzeczy nie widzi....
Ciekawy jestem tylko kiedy na tej ulicy i na ulicy Mickiewicza zostanie polozona nowa nawierzchnia?!?!?!
co za debil to wymyślił? niech się zarejestruje w PUP
Ja nie ma wplywu . A znaki ostrzegawcze o zmianie organizacji ruchu ?
Jak to nie ma wpływu - a informacja o zmianie organizacji ruchu. Ta powinna z miesięcznym wyprzedzeniem pojawiać się w mediach nie wspominając już o właściwej informacji uprzedzającej na Dworskiego. A tu mamy ewidentny grzech zaniechania.
A co na to POLICA - Ruch Drogowy ?? / Naczelnik-Komendant /Boi się każdy odezwać bo leci ze służby ??Ile kasy skubnął pomysłodawca i który to taki DEBIL ??? czy znowu maczał w tym palce znawca Pusiar ?
A JA MAM TAKIE NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE??? PO CO TO JEST TAK TERAZ ZROBIONE???
Ale bzdura, duża ilość samochodów skręca w lewo do Biedronki zaraz za skrzyżowaniem . Tak więc "w prawo w lewo i pach w drzewo"
nie zostanie bo pan cHoma twierdzi ze szalec beda wszyscy i maja byc dziury
to rozwiązanie jest bez senu, tylko utrudnia, dobrze było jak było, nie kombinujmy bo przekombinujemy
Od razu rondo zrobić i każdy by zauważył :)
A ja to zauważyłam i myślalam ze wczesniej tez tak bylo a ja tak jezdziłam :d
Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle .... do du..y
Ciekawe co ma zrobić kierowca, wyjeżdżający spod bloku numer 29 tj. po lewej stronie jezdni, chcący pojechać np. do Biedronki? Z obecnego oznakowania, wynika, że trzeba skręcić na ul. Konarskiego, następnie na Mickiewicza, na końcu zawinąć na Dworskiego i ustawić się na prawym pasie.
To rozwiazanie jest do kitu i tylko spowolni poruszanie sie ul Dworskiego.Było dobrze to trzeba powymyslac i utrudnic.
ciekawe jak długo ktoś nad tym myślał !!!
Pytam sie Po co? Po co utrudniac zycie?